Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Varise Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Varise Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerVaris, toplardamarların bozulması ve kanında katılaşarak, kan dolaşımının bozulması neticesi, toplardamarların şişmesi şeklinde olur.

Varise Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

çobançantası otu, kekik, atkuyruğu otu ve atkestanesi meyvesinin kabuğu ayrı ayrı veya hepsi birlikte çay gibi demlenip, günde 3-4 su bardağı içilir.

Fındık yaprağı ve asma yaprağı çayları varise çok iyi gelir.

1 bardak kaynar suya, 4 gr rezene konulur. 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak içilir.

Çobançantası taze bitkisi doğranıp bir kaba konulur. Üstüne keskin sirke konulup, 10 gün güneşte bekletilir. Elde edilen karışımla varisli bölgeler her gün aşağıdan yukarıya doğru ovulur.

1 Kova 40 derece ısıtılmış sıcak suya, yarım fincan ezilmiş şap ve 1 fincan karbonat konulup, eritilir. Haftada 3 gün 15 dakika boyunca bacaklar dize kadar bu suya konulur. Varisler daha yukarı çıkmışsa, aynı işlem küvette tekrarlanır.

Fındık ağacı kabuğu, ceviz ağacı kabuğuyla kaynatılır. Suyuyla varislerin üzerine pansuman yapılır.

Geleneksel bitkisel ilaçlardan olan atkestanesi tohumları, varis ve he-moroit tedavisinde kullanılır. Atkestanesinin içinde bulunan aescin maddesi kılcal damar hücrelerinin güçlenmesine yardımcı olur ve sıvı sızıntısını azaltır.

Menekşe çiçekleri “rutin” adı verilen ve kılcal damar duvarlarını güçlendiren bileşik bakımından son derece zengin kaynaklardır. Günde 20 ile 100 mg. Arası rutin, kılcal damar duvarlarını önemli ölçüde güçlendirir. Yarım bardak taze menekşe yaprağı 200 ile 2. 300 Mg arasında değişen miktarlarda rutin içermektedir.100 Mg. Rutin almak için birkaç çay kaşığı menekşe yetecektir.

Limon kabuğu, menekşede bulunan “rutin” gibi damarların geçirgenliğini azaltan başka bir madde olan flavanoidler bileşiğini barındırır. Hemen hemen her seferinde meyve suyunuzun içine birkaç parça limon kabuğu karıştırarak için.

Soğan kabuğu en zengin “kuersetin” kaynaklarından bir tanesidir. Rutin gibi kuersetin de kılcal damarların kırılganlığını azaltır. Kuersetin etkisinden en üst düzeyde yararlanmak için, soğanları mümkün olduğunca kabuklarıyla birlikte pişirin. Servis yapmadan önce kabukları ayırın.

Bu ağaçsı bitkinin hemoroit ve varis gibi problemlerin tedavisinde kullanılmasının tarihi çok eskiye dayanır. Bitki içeriğinde, anti inflamatu-ar ve vazokonstriktif özellikleri olan ruscogenin ve neoruscogenin adlı kimyasalları barındırır.

Varis damarlarının açılabilmesi için yulaf, karabaş, alıç çayı kapsülü, ekstraktı ve yağı kullanılabilir.

Varis İçin Kullanabileceğiniz Taşlar, Renk ve Kokular

Ametist, akik gibi taşların yanı sıra kan dolaşımını düzenleyen taşlar varis hastalıklarında kullanılabilir. Mor, yeşil, mavi gibi renklerin yanı sıra sandal ağacı ve lavanta kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + fransız sahil çamı ekstraktı + üzüm çekirdeği ekstraktı + karabaş otu tablet + alıç tablet + selülit yağı + cardion + alıç ekstraktı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.