Anasayfa / Diyet / Uykunun Zayıflamaya Etkisi

Uykunun Zayıflamaya EtkisiUYURSAN İNCELİRSİN

Araştırmalara göre yeterince uyumamak daha çabuk acıkmana ve egzersiz yaparken daha az kalori yakmana sebep oluyor. Yeni edineceğin birkaç alışkanlıkla uykunu ve kilonu düzene sokabilirsin.

1. MİNİKDOSTUNA SARIL.

Mayo Klinik Uyku Merkezi tarafından yapılan araştırmalara göre, yatakta tüylü dostlarımıza yer açmak, uykuya dalma süresini kısaltabiliyor. Kedi ya da köpeğine sarılarak uyumak insana kendini güvende hissettiriyor.

uyku

2. SEVGİLİNDEN BİR İYİLİK İSTE.

Son günlerde yapılan bir araştırmaya göre insanlar en çok bir başkası tarafından değergördüğünü hissettiği zaman rahat uyuyor. Sevgilini uyumadan önce birbirinize masaj yapmaya ikna etmen, akıllıca -ve incelmene yardımcı olacak- bir alışkanlık yaratabilir.

3. ÖĞLE UYKUSUNDAN VAZGEÇ.

Eğer kronik olarak uykusuzsan, öğle uykusunu pas geçmende fayda olabilir. Pennsylvania Üniversitesi araştırmacılarına göre geceleri uyuyamıyorken gündüzleri uyumak, gün içinde daha az yorgun hissetmeye ve dolayısıyla gece yine uyuyamamaya sebep oluyor.

Ham Yap!

Tıkabasa yemek yemiş olmana rağmen tatlı mı sipariş ediyorsun? Nutrition& Diabetes dergisinde yayımlanan bir araştırma; yüksek kalorili besinlerle beslenen farelerin, yeterli besin alındığı hissini veren uraguanilin hormonunu salgılamayı bıraktıklarını ve yemeye devam ettiklerini gösteriyor. Bu durum, insanlar ginde geçerli [jilir. Çözüm [TheJoyof faCookie ıın yazarı (tor Jean pısteller, Ehıharda pişirilmiş ‘sebze gibi bir yemekyediğini düşün… Eğerbu fikir sana iştah açıcı geliyorsa, muhtemelen hâlâ açsın. Sebze fikri hiç cazip gelmiyorsa, muhtemelen keyfi bir istek duyuyorsun” diyor. Bu, tatlı yememelisin anlamına gelmiyor. Tatlı yiyeceğine önceden karar verip yemeğini dahaküçük bir porsiyon hâlinde sipariş edebilirsin.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.