Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Üreye Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Üreye Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerÜre, atılması gereken zararlı maddeler arasındadır. Proteinli gıdaların kullanılması ve parçalanması sonrasında oluşan bir maddedir. Bu madde böbrekler tarafında süzülerek idrar şeklinde dışarı atılır. Normal koşullarda 100 mİ. Kanda 50 mg’dan daha az bulunması gerekir. Eğer böbrekler bu maddeyi yeterince uzaklaştıramıyorlarsa kanda birikmeye başlar. Bunun yükselmesi, vücut için toksik etki yaratır, çok yükseldiğinde de yaşamak mümkün değildir. Ürenin zarar vermesi, başka birçok etkene de bağlı olduğu için hangi düzeyden daha fazla olduğunda hayati risk çıkacağını önceden belirlemek mümkün değildir.

Ürenin yükselmesinde temel etken böbreğin süzmesi olmakla beraber, süzme oranını etkileyen birçok mekanizma da bulunur. Örneğin, bir kişide ileri düzeyde sıvı kaybı varsa, böbrekler bu maddeyi eritmek ve idrar halinde atmak için yeterli sıvı bulamayacağı için atılım azalır ve üre yükselebilir. Eğer doku ezilmeleri gibi nedenlerle böbreğin süzme yeteneğinin üstünde üre üretimi olursa o zaman da kanda üre artışı görülebilir. Bu gibi üre yükselmelerine prerenal, yani böbrek öncesi nedenlere bağlı üre yükselmesi denilebilir. Böbrek de ha-sarlanabilir.

Böbreğin “glomerül” adı verilen süzme birimleri çeşitli nedenlerle ha-sarlanırsa süzme kapasitesi de azalmış olacaktır. Bu durumda, üre üretimi normal düzeyde bile olsa, atılım azalacağı için kanda birikme olacaktır. Böbreğin hasarlanmasına yol açan birçok neden mevcuttur. Çok geniş bir konu olduğu için bu aşamada ayrıntıya girmek istemiyorum. Üre yükselmesinde böbreğin sorumlu olduğu durumlara renal, yani böbreğe bağlı üre yükselmesi adı verilir.

Üreye Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

1 bardak kaynar suya, 4-6 gr kiraz sapı konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

Nohut kaynatılıp, suyundan günde 3 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 2-4 gr ardıç tohumu konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 4-6 gr rezene konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 4-10 gr maydanoz tohumu konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

1 bardak suya, 10 gr maydanoz konulur. 5 dakika kaynatılıp, 10 dakika bekletilir. Günde 3-4 bardak içilir.

Salatalık sıkılır, suyundan günde 1-2 bardak içilir.

Yoğurt otu, şevketi bostan ve ısırgan çayına zencefil ve zerdeçöp katılarak hergün şekersiz olarak tüketilmesi tavsiye edilir.

Üre İçin Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Sitrin taşı kullanılır. Sarı rengi ve limon kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + yoğurt otu ekstraktı + şevketi bostan ekstraktı + zencefil + cardion + yeşilçay ekstraktı + keten tohumu yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Sabah – akşam aç karnına 1 çorba kaşığı keten tohumu içilmesi tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.