Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Saç Bakımı ve Saçkıran İçin Bitkisel Tedavi

Saç Bakımı ve Saçkıran İçin Bitkisel TedaviSac bakimi ve sackiran

İnsanların loğusalık, sonbahar, kronik rahatsızlıklar, yanlış diyet ve rejimler, uzun süreli ruhsal gerginlik gibi dönemlerinde saç dökülmesi artabilir.

Atkuyruğu, ısırgan, adaçayı, biberiye, meyankökü, rezene, kekik ve zerdeçal oldukça faydalıdır. Soya fasulyesi, ıspanak, ısırgan, pazı zeytinyağı gibi gıdılar da yaralıdır. Hatalı beslenme, demir, kalsiyum, çinko, A, E, D gibi vitamin eksikliği saç dökülmesinin önemli sebeplerindendir.

Saç Bakımı ve Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

1 tatlı kaşığı susamyağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1/z tatlı kaşığı hint yağı, 2 ampul bepanten, 2 ampul E vitamini ılık olacak şekilde bir kabın içinde karıştırılır. Bu karışım, önceden 2-3 dakika su buharına tutulmuş olan saçlı deriye, avuç içiyle ve yumuşak hareketlerle yedirilir. 10 dakika kadar yumuşak bir masaj yapılır. 1,5-2 Saat kadar saçlı deriye emdirildikten sonra bir şampuanla saçı aşırı zorlamadan yağın fazlası akıtılır. Daha sonra saçlar soyalı veya doğal saç kremleriyle nemlendirilir.

Çam yağı, sarımsak ve ısırgan yağı başa sürülür. Masaj yapılır. Bone ile birkaç saat kadar kapatılıp ılık sirkeli suyla yıkanır. Üç hafta devam edilir… mücerreptir…

Kimyasal şampuanlar saçı döker. Saf saponin köpürtücülü reishi şampuanları kullanılmalıdır.

Saç dipleri çok sık yağı alınana kadar yıkanmamalıdır.

Her gün 1 yada 2 çay kaşı ısırgan otu tentürü yada 1-2 bardak ısırgan otu çayı içmek saçlar için çok faydalıdır.

Kadın ya da erkek saçlarının gür olması için zeytinyağıyla karıştırdıkları biberiye ile kafa derilerine masaj yapabilirler. Bu, o bölgedeki kan dolaşımını artırarak saçların gelişmesini destekler. Doğal şifacılar, kafa derisine her akşam iki ölçek badem yağıyla, bir ölçek biberiye yağı karışımıyla masaj yapılmasını tavsiye ediyorlar.

Şampuanınıza meyan kökü ekleyerek saç dökülmesini önleyici bir şampuan elde edebilirsiniz.

Bir avuç altın iplik kökü alın, üzerine sıcak su dökün ve demleyin, iyi ve koyu bir çay hazırlayın. Etkilenen bölgeyi günde 3 veya 4 kez bununla boyayın. Sıvı dayanabileceğiniz kadar sıcak olsun A 2 yemek kaşığı kurutulmuş kuşburnunu küçük bir kaseye koyarak üzerini kapatacak kadar su ile doldurun.12 Saat dinlenmeye bırakın. Çelik bir tencerede 1,8 litre su kaynatın kuşburnunu ekleyin ve 2 çay kaşığı hibiskus gülü çiçeklerini (muhteşem bir renk ve limoni bir tat verir) ilave ederek yarım saat süresince ağır ateşte kaynatın.

Ezilen bir miktar sarımsağın 1 gri 10 gr suyla karıştırılıp, içine 10 damla alkol konulur. Bu karışım sorunlu bölgeye sürülür.

Karabiber soğan ve balla merhem haline getirilip, hastalıklı cilde sürülür.

Fındık ağacı kabuğu yakılıp, külü iç yağı veya ayva yağıyla karıştırılıp, hastalıklı cilde lapa halinde sürülür.

Saç Bakımına Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Ametist taşı kullanılır. Mor ve lacivert ile lotus kokusuve reyhan kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler(Saç Bakımı)

Alfa alfa + spirulina + lıvex kapsül + sarımsak ekstraktı +jo&bo kapsül+ saç bakım kürü + reishi şampuan + reishi saç bakım kremi bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Oneriler(Saçkıran)

Alfa alfa + spirulina + lıvex kapsül + sarımsak ekstraktı + jo& bo kapsül + saç bakım kürü + reishi şampuan + reishi saç bakım kremi bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.