Anasayfa / Kadın Sağlığı / Meme Estetiği

Meme EstetiğiEn yoğun yapılan estetik operasyon, memeye dair yapılan operasyonlardır.

Meme dikleştirme: Sarkan memelerin yeniden şekillendirilerek dikleştirilme işlemi.

Meme büyütme: Gerek memenin şeklini düzeltmek, gerekse asimetrileri düzeltmek için yapılan meme büyütme operasyonu, protez ve silikon operasyonu olarak halk arasında yaygın olarak bilinmektedir.

Meme toparlama: Kişinin kendi dokusunu ya da protezini kullanılmasıyla memnun olduğu yeniden yapılandırmadır.

Meme küçültme: İri memelerin fazla yağ dokusunun ve derisinin alınarak küçültülmesi ve sıkılaştırma işlemidir.

meme estetigi

Meme Protezleri

Değişen teknolojilerle birlikte gerçek meme dokusunu aratmayacak geniş yelpaze seçenekleriyle birçoğumuza cazip gelebilir.

Birçok nedene bağlı göğüs büyütme istediğinde olanlar için meme büyütme operasyonlarında dikkat etmeniz gereken ve tavsiye niteliğindeki en önemli dört nokta.

1- Göğüs protezinin kalitesi.

2- Tam teşekküllü bir sağlık kuruluşunda ya da hastane ortammda uygulanması.

3- Estetik ve plastik cerrahi uzmanlarınca uygulanması.

4- En az iki uzmandan fikir almanız ve kararınızı iyi düşünerek vermeniz.

Silikon Jel Meme Implantlan: Cohesif Jel, sıvı değil daha çok kaü gibi hareket etmektedir. Jel bütünlüğü düzenli bir şekilde tutar ve asıl meme dokusuyla benzerlik taşıyacak şekilde doğallığı sağlar.

Serum – Fizyolojik Meme Implantlan: İnsan vücudunun büyük bir çoğunluğunu oluşturan sıvıya benzer olan serum-fizyolojik solüsyonu ile doldurulmuştur. Her meme implantının kendiliğinden mühürlü valfi ile operasyon sırasmda ürüne dolum yapılabilir. Amaçlara en uygun şekilde ulaşılabilmesi için farklı doku, boyut ve şekillerde çeşitler mevcuttur.

Ayarlanabilir Doku Genişletici Meme Implantlan: Ayarlanabilir doku genişletici meme implantlan tek adımda meme yapılandırmasında kullanılabilir. Bu özel implantlar ayncalıklı Spectrum™ operasyon sonrası ayarlanabilir meme implantlannı ve jel hissi ile serum-fizyolojik implantlannın hacim esnekliğini sağlayan iki-kabuklu Becker implantlannı içeriyor.

Kontür Düzenleyici Doku Genişletici: Kontür düzenleyici doku genişleticileri, iki adımda meme yapılandırmasında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Kadınların hamileliğinde abdomenin aşamalı genişlemesi gibi doku genişletici dolduruldukça genişleticinin üstündeki doku da esner. Doku genişletici, meme implanü için meme şeklinde bir cep yaratır. Kontür Düzenleyici Doku Genişletici serisi bireysel vücut tiplerine daha iyi oturması için Düşük (Low), Orta (Medium) ve Yüksek (Tali) olmak üzere farklı üç yükseklikte mevcuttur.

Cohesive I: Mentor implantlarında kullanılan standart cohesive düzeyli jeldir. Mentor7un en yumuşak jetidir ve Dokulu ve Düz Yüzeyli Yuvarlak Orta, Orta Plus, Yüksek Profil ve Becker implantlarında yıllarca tercih edilmiştir.

Cohesive II: Daha sıkı hisli implant isteyen cerrahlar için daha sıkı jeldir. Bu jel, Dokulu, Yuvarlak, Orta, Orta Plus, Yüksek Profil ve Kontür Profil Becker implantlarında kullanılır.

Cohesive III: En iyi estetik sonucu şekil muhafazasını tatmin eden düzeyde sıkılıkla sağlayan en cohesive jetidir. Bu jel, Kontür Profil Jel ürünlerinde kullanılır.

Protezin tipleri

Beşinci kuşak, hafızası olan, pürüzlü yüzey silikon protezler en ideal çözümleri verir. Protezin damla ya da yuvarlak olmasını hatta damlanın şeklini tamamen kişinin meme ve göğüs kafesi yapısı belirler.

Koheziv jel protezler, en güncel protezlerdir. Koheziv kelimesi birbirini tutan jel anlamına gelir. Bu tür jeller, eski teknoloji sıvı jellerden farklıdır. Bu jel sızma ya da kılıf yırtılmalarında dağılmayı önler. Memorygel olarak da adlandmlır ve bu isim hafızalan olduğunu ve formunu koruduklarını gösterir.

Sadece yuvarlak ya da damla protez dışında, damlanın biçimi şekli konusunda önemli esneklikler sağlar. 300’ün birinci rakamı olan “3” formunu koruyan koheziv jeli temsil eder. İkinci rakam protezin yüksekliğini belirler ve 1-3 arasmda değişir. Ne kadar meme üstünüz boş ise numara yükselir. İkinci rakamın 3 olması en uzun damla protez anlamındadır. Üçüncü rakam projeksiyonu temsil eder.

En yüksek rakam 3 olup öne doğru daha çıkıntılı protez anlamını taşır. Kısa boylu iseniz ve orta derece çıkıntılı bir meme şekli istiyorsanız 312 size uygun olacakür. Uzun boylu iseniz 332 size uygun olacakür. Meme protezleri yaşam boyu kullanılmayabilir. Bazı firmalar değişmede ücretsiz implant veriyor.

Implantın Türü, Şekli

Meme ameliyatından önce doktorunuzla beraber tartışmanız gereken şekil tip büyüklük pozisyon gibi birçok konu var.

Doğru uygulandığında hem şalin hem silikon implantlar doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Ancak her ikisinin de avantaj ve dezavantajları var. Bilimsel araştırmalar ve sosyal yaşam gösteriyor ki; silikon implantlar ya denk ya da iyi sonuç veriyor. Daha doğal his veriyorlar. Şalin implantlar ise daha az kontrol ve MR gerektirmediği için daha avantajlı.

Hiçbir göğüs çifti birbirinin aynı olmadığına göre doğal göğüs şeklinize uygun implant şeklini seçmek son derece önemlidir.

Gözyaşı Implantalar Küçük göğüslü olup hadm isteyenler için ideal bir tercih olabilir.

Yuvarlak implantlar: Dairesel ve yassıdırlar. Vücuttan daha ileri doğru çıkarak göğüsleri daha dikkat çekici hale getirirler.

Implantların doğal göğüslerden daha dik durduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu yüzden doğru şekli bulmak üst kısımların yakın olması açısından son derece önemlidir.

Implantın Hissi

Doğal göğüsleriniz yağ ve kastan oluşur. Bu da onların yumuşak olmasını sağlar. Bu etkiyi kopyalamak için birçok plastik cerrah silikon implantları öneriyor. Jelimsi yapıları sayesinde şalin implantlardan daha yumuşaklar.

Implantın Yerleştirilişi

implantlar üç farklı yöntemle yerleştirilir.

Kasın üzerinden, kasın altından ve kasın kısmen altından. Doktorunuzun implanü nereye yerleştirildiği sonuçlar açısından son derece önemli. Eğer implantları çok yukan yerleştirirse göğsün üst bölgesi daha hacimli olacaktır, bu da gerçekçi görünmemelerine neden olacaktır. Eğer implantlar birbirine çok yakın yerleştirilirse doğal bir dekolte görüntüsü olamayacaktır. Bu da yine gerçekçi bir görüntü yaratmayacaktır.

DOLGULAR

Dolgu malzemesinin ana maddesi olan şeker sayesinde moleküller zincir halinde birbirine bağlanır. Moleküllerin birbirine bağlanmasıyla da daha büyük moleküller oluşur. Böylelikle dolgu maddesinin etkinliği altı-sekiz ay kadar sürer.

Bahsedilen dolgu maddeleri kmşıklık gidermede kullanılabildiği gibi volüm artırmak amacıyla da kullanılmakta. Genel uygulama alanları; dudak dolgunlaştırma, yanak dolgunlaş-ürma, burun ve ağız kenarı, bumn-yanak arası boşalmalar ve çizgiler, kaş alü dolgunlaşürma, yara izi dolgunlaştırma, burun çökmeleri, yüz bölgesinde doku kaybının olduğu bölgeler, yüz ve boyunda görülen minik gölgeler, el sırtı, olmak üzere kişiye ve ihtiyaca göre değişebiliyor.

Hyaluronik Asit Dolgular ve Yüzde Uygulanan Bölgeler

Vücudunuzdaki suyu çekerek çizgi ve kmşıklıklarımızı dolgunlaştım. Vücudumuz tüm dolguyu emdiğinden dönemsel olarak ortalama altı-sekiz ay aralıklarla yenilenmesi gerekir.

Dudakları eşitler…

Çoğumuzun üst dudağı daha incedir. Bazı uygulamalarda üst dudağı fazla doldurarak ördek dudak benzetmesine neden olunabilir. Dudağın tüm bölgesine orantılı olarak yapılmalıdır. Üst dudağa 2/3 oranında uygulama uygun olanıdır.

Daha belirgin elmacık kemikleri…

Yaşlanma ve yer çekiminin etkisiyle eriyen yağ dokusu nedeniyle volüm kaybı olur. Dolgu uygulandığında kaybedilen görüntü yeniden oluşturulur.

Kaşları kaldırır…

Kaş bölgesi hyaluronik asit dolgular için yeni bölgedir. Kaşların üst kısmına dolgu enjekte edildiğinde kaşlarınız yukan kalkar ve daha genç bir görünüm elde edilir.

Kazayaklannı azaltır…

Yaşlandıkça yanaklardaki yağ yastıklan azalır, göz yaşı çukuru ve göz kenarlan kırışır. Göz kenarındaki ince kırışıklara düşük volümlü dolgular uygulanarak kırışıklıkların azalması sağlanır.

Düzgün bir burun…

Dört temel burun kusuru nedir bir bakalım… Rinoplasti operasyonlarında bu dört temel sorundan biri ya da birkaç tanesini aynı anda düzeltmek mümkün.

Ampul tip: Burnun ucu diğer kısımlarına göre daha iri ve oranüsızdır.

Kemen Burun üzerindeki çıkıntılar zarif bir geçişle düzeltilebilir.

Düşük uç: Çok uzun bir burun ve aşağı doğru düşük bir uç yüzün diğer hatlarına uyumlu olarak yeniden şekillendirilebilir.

Kısa köprü: Alından çeneye doğru uzanan hattın doğru bir akış sergilemesi için burun köprüsüne ilave yapılabilir.

Tüm estetik burun operasyonlarından sonra bazen sorunlar yaşanabilir. Onarma operasyonları gerektiği gibi ameliyat sonrasında çökmeler ve asimetriler kalabilir. İşte bu çökme ve asimetriler dolgularla giderilebilir.

Burun üzerindeki girinti ve çıkıntılara uygulanacak dolgu ile dakikalar içinde burun düzelir ve göze daha hoş görünür.

Daha dengeli bir çene…

Çoğu kadının yaşlandıkça çenesi küçülür ve geri çekilir. Çeneye hyaluronik asit dolgusu yapmak kaybolan görüntüyü geri kazandırır ya da doğuştan çene geride olabilir. Dolgu ile bazı durumlarda bu sorun çözümlenebilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.