Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Kolesterol Nedir? Kolesterol’e Bitkisel Formüller

Kolesterol Nedir? Kolesterol’e Bitkisel FormüllerKolesterol

İnsan vücudunda kan gibi gerekli olan, mum kıvamında yağımsı bir maddedir. Fazlalığı çeşitli hastalıklara neden olur. Kolesterol beyin, sinirler, kalp, bağırsaklar, kaslar, karaciğer başta olmak üzere tüm vücutta yaygın olarak bulunur. Vücut kolesterolü kullanarak hormon ve yağları sindiren safra asitlerini üretir.

Bu işlemler için kanda çok az miktarda kolesterol bulunması yeterlidir. Eğer kanda fazla miktarda kolesterol varsa bu kan damarlarında birikir ve kan damarlarının sertleşmesine yol açar.

Soya lesitin, omega3 yağı, üzüm çekirdeği özü, greyfurt, enginar, ananas hapları, yeşil çay, zencefil, biberiye, kuşburnu, kekik, kırmızı pul biber ve sivri biberin kolesterol oluşumunda tüketilmesi önerilir.

Bol taze sebze ve meyve, soya fasulyesi, kekik suyu, yosun, derin deniz balıkları, taze yeşil salatalar, limon, kivi ve narenciye tedaviye yardımcı besinlerdir.

Kolesterol çokluğunda tereya-ğı, margarin, balık yağı, kaz yağı, sığır yağı, koyun iç yağı, tavuk yağı ve hindi yağı gibi katı yağlarla, sakatat, yumurta sarısı, krema, fazla hamur işleri, şeker, fazla tuz, kestane ve kuru yemişlerin çok az tüketilmesi tavsiye edilir.

Kolesterolü Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Ayrık kökü, ardıç tohumu, zeytin yaprağı, kekik, biberiye gibi bitkilerin çay gibi demlenip içilmesi önerilir.

Biberiye ve zerdeçalın toz haline getirilip, yemeklere yarım çay kaşığı eklenmesi önerilir.

Günde 10 fincana kadar yeşil çay içilmesi tavsiye edilir.

1 bardak kaynar suya, 1 çay kaşığı zencefil konulup, 10 dakika bekletilir. Bu karışımdan günde bardak içilmesi önerilir.

1 bardak suya, 4-10 gr zerdeçal konulur. 10 dakika kaynatılan karışımdan günde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

1 bardak kaynar suya, 4-10 gr kantaron konulur. 10 dakika bekletilen karışımdan günde 2 bardak içilmesi önerilir.

İskoçya’da yapılan araştırmalarda, üç haftalık bir sürede, günde 2 tane havuç yiyen hastaların kolesterol seviyelerinin yüzde 10 ile 20 arasında düştüğü gözlemlenmiştir. Havuç pektin lifleri bakımından zengin bir kaynaktır. Pektin bakamından zengin diğer kaynaklar arasında elma ve turunçgillerin kabuklarının içindeki beyaz kısmı sayabiliriz. Bu meyvelerden her gün tüketilmeli, portakal yerken, kabuğundaki beyaz kısımlardan birkaç ısırık alınması önerilir.

Yapılan çok sayıda araştırmalarda, her gün bir diş sarımsağın yada soğanın total kolesterol değerlerini yüzde 10 ile 15 oranında aşağılara çektiğini göstermiştir. Bir deneyde günde 800 mg sarımsak verilen deneklerin hem kolesterollerinin hem de tansiyonlarının düştüğü gözlemlenmiştir.

Yapılan araştırmalar, zencefilin kolesterolü düşürdüğünü göstermiştir.

Çemen otu, “mucilage” adı verilen yumuşatıcı lifler açısından zengin bir bitkidir. Bitkinin kolesterol düşürücü etkisi için hem laboratuvar hayvanlarında hem de insanlar üzerinde yapılan deneylerde kanıtlanmıştır.

3 Hafta boyunca her gün gece yatmadan önce 1 yemek kaşığı keten tohumu yağı ve limonun birlikte içilmesi önerilir.

Kolesterol İçin Önerilen Havuç Çorbası

Malzemeler

O 500 gr havuç Z> 1 adet pırasa O 3 diş sarımsak O % çay kaşığı zerdeçal w 1 yumurta sarısı O 3 yemek kaşığı zeytinyağı w 1 litre su w 1 limon suyu O Kıvamında tuz

Yapılışı

Zeytinyağında sotelenen sarımsak ve pırasaların içine gelişi güzel doğranmış havuçlar atılarak suyu eklenir.

Havuçlar haşlandıktan sonra blenderden geçirilip içine yumurta sarısı ve limon suyu katılarak terbiye edilir.

Tuz ve baharatı eklendikten sonra servise sunulur.

Kolesterole Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Yeşim taşı. Yeşil ve mavi rengi ile gül yağı kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + sarımsak ekstraktı + şevketi bostan ekstraktı + keten tohumu yağı + yeşilçay ekstraktı + reishi mantarı ekstraktı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.