Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Kısırlığa Yönelik Bitkisel Formüller

Kısırlığa Yönelik Bitkisel FormüllerKısırlığa Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Kadınlarda hamilelik sırasında ortaya çıkan rahim iltihapları için ahududu yapraklarından yapılan çayı içmeleri önerilir. Hayvan yetiştiricileri ahududu yapraklarını, üretkenliklerini artırmak için erkek hayvanların yemlerine karıştırırlar.

Suudi arabistan’da hayvanlar üzerinde yapılan bir araştırma, zencefilin sperm sayısını ve hareketliliğini büyük ölçüde artırdığını göstermiştir.

1 bardak kaynar suya, 6 gr kişniş konulup, 10 dakika bekletilir. Sperm sayısının artırılması için bu karışımdan günde 3 defa içilmesi önerilir.

Mikro gıda takviyelerini savunanlar, kısırlık için genellikle içeriğinde bol bimkatard b6 vitamini bulunan karnabaharı önerir. Bu vitaminin en çok bulunduğu kaynaklar karnabahar, su teresi, ıspanak, muz, bamya, soğan, brokoli, kabak, karalahana, yer lahanası, brüksel lahanası, bezelye ve turptur.

Sperm sayısı düşük erkeklere doğal şifacılar tarafından genellikle “argi-nin” takviyesi önerilir. Arginin maddesi ayçiçeğinde yeterli oranda bulunur. Günde 4 gr arginin almak için, 50 gr kadar ayçiçeği tüketilmesi tavsiye edilir. Ayçiçeğinin kuru ağırlığının yüzde 8.2’Si oranında arginin bulunmaktadır. Arginini yüksek oranlarda içeren diğer bitkiler sırasıyla; sedir yağı, ginseng, çakşır kökü, saf yeşil ceviz reçeli, çoban çökerten dikeni, keçiboynuzu, ak ceviz, acı bakla, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, su teresi, çemen, hardal, badem, bakla ve mercimektir.

Bazı araştırma sonuçları, çinko eksikliğinin erkeklerde üretkenliği ve sperm kalitesini düşürebileceğini göstermiştir. Çinko bakımından zengin kaynaklar arasında ıspanak, maydanoz, brüksel lahanası, salatalık, taze fasulye, hindiba, börülce, kuru erik ve kuşkonmazı sayabiliriz. Bu bitkilerden bulabildiklerinizi büyük bir tencerede kaynatırsanız, çinko bakımından zengin bir çorba elde edebilirsiniz.

Kısırlığın asıl sebebinin proteinle beslenen parazitlerin teşkil ettiği sebepleri çözmekten geçtiğini unutmayın.

Erkek Kısırlığına Yönelik Şifalı Tarif (Kısırlık, Sperm Eksikliği Ya Da Bozukluğu)

3 kilo organik bal O 100 gr keçiboynuzu tozu O 100 gr çakşır kökü Z> 100 gr dövülmüş badem O 100 gr fıstık içi O 100 gr ceviz içi O 100 gr üzüm çekirdeği tozu O 100 gr çam fıstığı O 100 gr çoban çökerten O 100 gr zerdeçal (sarı kök)

100 gr zencefil

Hepsi karıştırılarak macun haline getirilir. Karışımdan sabahları ve akşamları yatarken 1 çorba kaşığı tüketilmesi tavsiye edilir.

Kısırlığa Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Kaplan gözü ve gamet. Kırmızı ve turuncu rengi ile sandal ağacı kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + spirulina+ panax ginseng+ adaçayı ekstraktı (kadın için)+ ha-yıt ekstraktı (kadın için) + polen ekstraktı + turmeric ekstresi bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.