Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Kaplıca sularının sağlığa faydaları

Kaplıca sularının sağlığa faydalarıKaplıca sularındaki terkiplere göre planlı kür hâlinde yıkanmanın, bedendeki yaraları, ağrıları iyi ettiği gibi içteki kötü kokuları da giderdiği vakadır.

Tabipler demişlerdir ki; “herkes kendi vücudunun doktoru olmalı, kullandığı ilaç ve gıdaların doğalarını ve faydalarını bilmeli, her birini bu hükümle kullanmalıdır. Böylece insan vücudu sağlıklı kalabilir.”

Dünyada hamamlar bilimsel araştırma enstitülerinin kontrolünde şifa yaymakta, insanlar sıcak-soğuk su terapileriyle sağlıklı yaşamaktadırlar. Almanya’da 1821 yılında ortaya çıkan stephan kneipp tabii şifahaneleri, bütün avrupa’da bizim anlattığımız metotları uygulayarak ülkesine büyük girdiler sağlamaktadır.

Ülkemizde unutturulan ve yasaklanan osmanlı darüşşifaları, renk odaları, ses odaları, su terapileri, aroma terapileri, müzik terapileri dünya insanlarına şifa vermektedir.

Yetkililere ithaf olunur. Bizler ata yadigârı bu şifahaneleri kurarak, anadolu insanında Kozmik Bilinç sınırında olanlarla beraber çok yakın zamanda insanlığın hizmetine sunacağız inşAllah. Yüzyıllar önce araştırılıp bulunan hastalıklar, çözüm yolları ve riskleriyle, bizi uzaya çıkaran bugünkü asrımızın dijital teknolojisiyle bulunan hastalıklar, çözüm yolları ve risklerini karşılaştırdığımızda bugün için gelinen noktada o kadar çok övünülecek bir başarıdan söz etmek için daha çok gayret içinde olmalıyız.

Kozmik bilinci çok daha ileri anlamda ve seviyede anlayan o kadim-eskimeyen alimleri ve ilimleri burada anmak ve hayırla yâd ederek onlardan öğreneceğimiz çok şeyin olduğunu belirtmek, onların bize bıraktığı büyük mirasa karşı sanırım yeterli olamaz.

Tıbbı, nebevi bir derya görüp, size bu deryadan bir damla sunmakla sizleri ayrı dünyalara götürerek, günümüzün bunalmışlığında yeni düşünce ve yeni ufukların kaynağına az da olsa işaret ederek dikkat çekmek istedik. Bu konuyla ilgili kitap ve merkez kurma çalışmalarımız devam etmektedir:
Bir yorum

  1. kaplıcalara her sene giderim herkese de tavsiye ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.