Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Güzellik ve bakım için siyah

Güzellik ve bakım için siyahGüzellik, bakım ürünü denilince okla başta beyaz olmak üzere mavi, yeşil renkler gelse de son dönemde siyah içeriklere yoğun rağbet var. Kil, kömür tozu, esmer şeker gibi içerikler ürünlerin de karalar bağlamasına sebep oldu.

Origins temizleyici maske

Bu kömür tozu içeren maske ciltteki kalıntıları ve gözenekleri arındırmaya yardımcı oluyor. Kir, kalıntı, çevre kirliliği gibi gözenekleri tıkayan toksinleri derinlemesine temizlemeyi hedefliyor. Cilde daha aydınlık, yumuşak bir etki ediyor, içeriğinde olan beyaz çin kili de çevresel toksinleri emerek cildin temizlenmesine katkıda bulunuyor.

Erborian Black

Cleansing Oil makyaj temizleme yağı, Temiz, dinç bir cilt için yapılan cilt bakımı ritüelinin ilk adımının temizleme olduğu biliniyor. Black Cleansing Oil, suyla temas ettiğinde hafif bir çözeltiye dönüşen ipeksi yapısıyla temizleyici yağlar arasında öne çıkıyor. Bu makyaj temizleyici yağın formülünde cildi kirlerden ve fazla sebumdan arındıran kömür bulunuyor.

Skinfood 2x esmer şekerli peeling

Skinfood’un ikinci nesil Black Sugar Perfect Essential Scrub 2x ürünü, içeriğinde glikolik asit, pirinç şarabı özütü, sebze yağı ve esmer şeker barındırıyor. Peeling, anında etki göstererek ciltteki ölü hücreleri yok etmenize yardımcı oluyor.

Oreal Paris saf kil maskesi

Üç saf kilin birleşimiyle oluşturulan maske cildi pürüzlerden arındırmayı hedefliyor. Mıknatıs özelliği sayesinde kir ve pürüzleri çeken kömür, üç saf kil ile birleşerek cildi kurutmadan anında detoks etkisi sağlayarak, cildin ışıltısının açığa çıkmasını sağlıyor.

The Body Shop Himalayan Charcoal toksinlerden arındirıcı

Maske, bambu kömürü, yeşil çay yaprakları ve organik çay ağacı yağı gibi yüzde 100 vegan ve doğal içeriklerle hazırlandı. Kullanıldığında ciltte hafif karıncalanma hissi yaratan bu kil maskesi, daha caniı, daha ışıltılı ve daha sağlıklı bir cilt görünümü sağlıyor. Cildi toksinlerden ve kirlerden arındırarak, daha temiz ve arınmış bir cilt görünümü sunuyor.

0ermalogica Daily Superfoliant

Japon Ubame Meşesinden elde edilen aktifleştirilmiş Binchotan kömür tozu (aynı zamanda “beyaz kömür” olarak da bilinir) ciltteki kirleri kendine çekiyor, bağlıyor ve gözenekleri arındırmaya yardımcı oluyor. Mikroincelikte tanecikler cilt yüzeyinin yenilenmesine katkı sağlıyor.

Bazırlaya;h Deran Çetinsaraç
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.