Anasayfa / Sağlık Haberleri / Estetiğin küresel markası

Estetiğin küresel markasıMerkezi Şişli’de bulunan ve New York’ta da bir şubesi olan Amerikan Estetik kurumu, kısa sürede plastik cerrahi, medikal estetik, zayıflama, epilasyon ve saç ekimi gibi alanlarda Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri haline geldi.

HASTANE Koordinatörü Sultan Derbazlar, sağlık turizminin estetik sektörünün büyümesine yol açtığını ve pazardan pay almak için Avrupa’da temsilcilikler açtıklarını belirtiyor.

Amerikan Estetik’in öyküsünü anlatır mısınız?

Merkezi İstanbul-Şişli’de bulunan ve New York’ta şubesi bulunan Amerikan Estetik, sektörün öncü kuramlarından biri olma iddiası ile yola çıktı. Genç ve dinamik bir kurumuz. Değişim sloganı ile kurum kimliği oluşturmayı hedefledik. Sağlık olmadan güzellik olmayacağı için birinci hedefimiz sağlık. Estetik sektörü bu kadar ilerlemeden önce insanlar kendilerinde gördükleri kusurlarla mutsuz olmaya mahkumlardı. Teknolojinin gelişmesi, işlemlerin pratik ve ağrısız olması ile bir “değişim” hareketi başladı. Amerikan Estetik, plastik cerrahi, medikal estetik, zayıflama, epilasyon ve saç ekimi gibi alanlarda hizmet sunan bir sağlık kuruluşu haline geldi.

Hastane geçtiğimiz yıl hangi oranda büyüdü?

Sağlık turizmi estetik sektörünün büyümesine yol açtı. Türkiye’nin operasyonlardaki olumlu imajı sayesinde her yıl binlerce hasta estetik yaptırmak için Türk hastanelerini tercih ediyor. Bu pazar her geçen gün artıyor. Amerikan Estetik olarak yurt dışı hastalarına ağırlık verdik ve tanıtım faaliyetlerimizi Avrupa’ya taşıdık. Avrupa’da temsilcilikler açtık. Biz iki ameliyathanesi olan bir kurumuz. Bu nedenle plastik cerrahi ameliyatlarımız her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıllara göre ameliyatlarımız neredeyse yüzde yüz oranında arttı. Bu nedenle personel sayımızda büyüdü.

Bu yıl gündeminizde hangi yenilikler var?

2018 yılını iyi değerlendirmek istiyoruz. Dediğim gibi Avrupa’da tanıtım faaliyetine ağırlık verdik. Hastaneye cihaz yatırımımız bitmeden devam ediyor. Estetik sektörünün yeniliklerini takip etmek zorundasınız.

Bu nedenle yeni çıkan cihazları bünyemize katıyoruz. Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarına son dönemde ağırlık verdik. Kök hücre ile ilgili de yatırımlarımız devam ediyor.

İş insanları, verdiğiniz hizmetlerden nasıl yararlanıyor?

Estetik konusunda iş insanlarına neler önerirsiniz? Görselliğin ve görünürlülüğün hızla arttığı bu dönemde iş insanları da görünüşlerine, giyim kuşamları kadar dikkat etmeye başladılar. Özellikle anti-aging uygulamalar iş insanlarının yoğun çalışma temposunu biraz olsun katlanılabilir kıldı. Çok çalışıyoruz ve bu çalışma vücudumuzda bir takım tahribatlara yol açıyor. Bugün ister ufak dokunuşlar ister ameliyatlı işlemler olsun hepsi insanın kendiyle barışık olmasına hitap ediyor. Eskiden erkekler estetik konusunda kadınlar kadar cesaretli değildi ama artık öyle değil. Plastik cerrahinin her alanında erkeklere de kadınlara da hitap ediyoruz. Ama saç ekimi, jinekomasti, kök hücre tedavileri, genital bölge (penis büyütme, doğuştan bozukluklar vb.) estetikleri gibi işlemler erkeklerin tercih ettiği işlemlerin başında geliyor. Kadınlar da ise göğüs estetiği, brezilya popo, burun estetiği, karm germe ve liposuction.. Artık botoks ve dolgu kadınların vazgeçemediği işlemler haline geldi. Krem sürmek gibi oldu. Erkeklerde botoks ve dolgunun son bir yıldır arttığını görüyoruz. Biz hangi işlem isterlerse istesinler doğallığı öneriyoruz. Değişimden korkmasınlar, zaman hızlı geçiyor, önlem almakta fayda var. Özellikle anti-aging uygulamalarında çizgiler derinleşmeden müdahaleyi öneriyoruz.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.