Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Dalak Rahatsızlıkları

Dalak RahatsızlıklarıDalak rahatsizliklari

Dalak, mor renkte bütün bir organdır. Yoğunluğu açısından yumuşak ve elastikidir. Bulunduğu yer, kaburga kafesinin altında ve sol üst karın bölgesinin arka kısmındadır.

Kan hücrelerinin depolanması, demir metabolizması ve kan hücrelerinin üretimi ve yok edilmesiyle ilgili bir kan lenf-guddesidir. Cenin gelişirken dalak hem kırmızı hem de beyaz kan hücrelerini üretmektedir. Doğumdan sonra bu görev kemik iliği tarafından üstlenilir ve dalak çalışmalarını bazı tür beyaz hücre üretimi ve yorgun düşmüş kırmızı hücreleri yok etmekle sınırlandırır. Ayrıca kan dolaşımının getirdiği bakterileri ve hareketsiz zerreleri de yok eder. Büyük miktarda kan depolar ve bunu zorlama ve üzülme hâllerinde salgılar.

Dalak Rahatsızlığına Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Lahana yaprağı sıkılır, elde edilen su üzüm hoşafıyla karıştırılarak günde 2-3 bardak içilmesi önerilir.

1 bardak kaynar suya, yarım çay kaşığı toz zencefil konur. 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

1 bardak kaynar suya, 4 gr kuru gül konulur. 10 dakika bekletilip, balla tatlandırılarak günde 2-3 bardak soğuk olarak içilmesi önerilir.

Dalak Rahatsızlıklarında Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Kaplan gözü, peridot. Turuncu, mavi ve yeşil renklerinin yanı sıra sandal ağacı kokusu kullanılması önerilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + spirulina + livex kapsül + yoğurt otu ekstraktı + şevketi bos-,ta.n ekstraktı + zeytin yaprağı ekstraktı yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.