Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Baştan Aşağı Vücut Bakımı

Baştan Aşağı Vücut BakımıBAŞTAN AŞAĞI VÜCUT BAKIMI

• Her şeyden önce güzel, bakımlı ve sıkı bir vücut için daima spor yapmalısınız. Ardından diğer bakım işlemlerine geçebilirsiniz. Banyo yaptıktan sonra bile teninizin yumuşacık olmasını istiyorsanız, içinde yoğun nem bulunduran duş jellerinden sürün.

Banyo yaptığınız suya aromaterapi yağlarından birkaç damla damlatın. Cildinizi sıkılaştırmak içinse duştan çıkmak üzereyken soğuk suyu açın. Kan dolaşımınızı hızlandırır ve kalori yaktırır.

guzellik

• Özellikle dirsek ve ayak altındaki sertleşen derileri yumuşatmak için her iki günde bir kese yapabilirsiniz. İpeksi ve ölü derilerden arınmış bir cilde sahip olmanın keyfine varın.

• Her duştan sonra vücudunuzu nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Vücudunuzu nemlendirirken ayaklarınızın altını da kremleyin. Kremi masaj yaparak uygularsanız zamanla daha şekilli bir vücuda sahip olabilirsiniz. Cilde ışıltı verenlerini tercih ederseniz omuzlarınız, kollarınız ve bacaklarınıza sürerek daha canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Göğüslerinizin bakımı için duştan sonra soğuk su tutmak, yüzme gibi bir sporu tercih etmek diri kalmalarına yardımcı olur. Ayrıca kullandığınız sutyenin vücut tipinize uygun olmasına, uyku saatleri hariç her zaman kullanmaya dikkat edin.

İhmal edilen bölgelerden biri de boynumuz. Yüzümüze, vücudumuza bakım yaparız da boyun bölgemize uygulamak aklımıza gelmez. Ne tuhaf ki, yaşlılık izleri ilk önce boyunda başlar. Bu yüzden gerek makyajınızı temizlerken, gerek nemlendiricinizi sürerken çenenizi ve boynunuzu atlamayın.

Buhar Banyosu

Buhar banyosu yaptığınız bir gün saçınıza saç bakım maskesi uygulayın. Buhar, saç derisindeki gözenekleri açarak saç maskesinin derinlemesine etki etmesine yardımcı olur. Böylece yumuşacık saçlara kavuşabilirsiniz. Buhar banyosu yüzünüzdeki gözenekleri de açacağından yüzünüze peeling işlemi uygulayabilirsiniz. Ardından yüzünüzü yıkayıp bir yüz maskesi sürün. Maskeyi duruladıktan sonra cildinize buz sürerek masaj yapın. Cildiniz dipdiri ve canlı bir hal alacak.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.