Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Aknelere Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Aknelere Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel FormüllerAknelere Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Çay ağacı yağının olası antibakteriyel özellikleri vardır ve buna bağlı olarak, aknelerin karakteristik özelliklerinden olan enfeksiyonları ve iltihabı kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Sivilceleri hemen öldürmek için anında çiğ sarımsakla ovun.

Bir avuç taze karakafes yaprağı, yeteri kadar balla macun hâline getiri lir ve her yemek kaşığı için bir diş sarımsak kullanılır. Hepsi karıştırılıp, küçük bir parça ısıtılmış lahana yaprağı üzerine konulup akneli bölgeye bağlanılarak kullanılması tavsiye edilir.

25 gr balmumu benmaride eritilir. Üzerine 100 gr saf bal ilave edilip, soğuyana kadar karıştırılıp bir kaba alınır. Ağzı sıkıca kapatılıp, serin bir yerde muhafaza edilir ve iltihaplı sivilcelere uygulanması önerilir.

Bir yemek kaşığı buğday özü, bir yemek kaşığı saf bal, bir çay kaşığı ayçiçeği yağı, bir çay kaşığı taze limon suyu yoğun bir merhem olana kadar karıştırılır. Akneli bölgeye küçük dairesel hareketlerle uygulanır. Beş dakika bırakılıp, ılık suyla yıkanır. Haftada bir veya iki kere kullanılması önerilir.

Kristal tuz eriyiği ile yüzünüzü günde 3 kere yıkayarak temizleyip, tuzun içinde bulunan 84 mineral ile cildinizi besleyebilirsiniz.

Kozmik Kristal Tuz sabunu ile cildinizi yıkamanız tavsiye edilir.

Akne İçin Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Ametist ve sitrin. Ametist taşının rengi olan mor ve sarı renklerin cilt problemlerinde kullanılması fayda sağlar. Lavanta kokusu rahatlatıcı etkisiyle sivilce oluşumunu engelleyebilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + spirulina+ livex kapsül + üzüm çekirdeği ekstraktı + kantaron yağı + kayısı çekirdeği yağı + çay tohumu yağı + limon kabuğu yağı

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.