Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Loğusalık bir kadının en özel dönemlerinden biridir

Loğusalık bir kadının en özel dönemlerinden biridirLOĞUSALIK DÖNEMİ VE EMZİRME

Loğusalık bir kadının en özel dönemlerinden biridir. Çoğu takviye anne sütüne geçtiği için bu dönemde ilaç kullanılmaması önerilir.

Isırgan otu ve rezene bu dönemde içilebilecek en yararlı iki çaydır. Günde 2 fincan ısırgan çayı ile 4-5 fincan rezene çayı içmek sütün kalitesini artırır. Soya fasulyesi hem sütün bol olmasını sağlar hem de bebeğin zekâsının gelişimi için çok faydalıdır.

Loğusa döneminde, tarçın, gül suyu, dereotu, fesleğen, maydanoz, limon, tuz, esmer şeker kullanılabilecek en uygun baharatlardır.

Fazla olan loğusa kanamaları için, 1 bardak kaynar suya, 2-4 gr kuru yapraklı ökse otu yapraklarında ya da tohumundan konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

Ayva ve elma hoşafının bol bol içilmesi tavsiye edilir.

Loğusalık döneminde mavi, yeşil, mor gibi ferahlatıcı renkler kullanılmalı, lavanta, gül, hanımeli gibi kokular kullanılmalıdır. Ametist ve akik taşı güvenle kullanılabilir

Loğusalık Dönemi ve Emzirmeye Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Alfa alfa + spirulina + mersin meyvesi ekstraktı + dere otu tozu + ısırgan ekstraktı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.