Anasayfa / Sağlık Haberleri / 14 milyon TL’lik sağlıklı yaşam yatırımı!

14 milyon TL’lik sağlıklı yaşam yatırımı!Sağlıklı yaşama ilgi arttıkça bu alana yatırım yapan girişimcilerin sayısı da artıyor. Eskiden belirli projelerin içinde gördüğümüz fitness ve spa’lar artık büyük ve iddialı yatırımlar olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul’un en ünlü bölgelerinden Bağdat Caddesi’ne yolu düşünler yeni bir vvellness yatırımına tanık olabilirler. Boyner ve Marks & Spencer’e yürüyüş mesafesindeki sekiz katlı bina, Zone markasıyla gelecek yıl nisan ayında açılacak. Binanın kaba inşaatı hariç 14 milyon TL’ye mal olacak bu yatırımı Cihan Nam hayata geçiriyor. İnşaat mühendisi olan Nam, 12 yıl boyunca Kazakistan’da önce mühendis sonra da müteahhit olarak çalışıp sermaye edinmiş bir girişimci, iki yıl önce Türkiye’ye dönen Nam, Kazakistan’daki deneyimle kendi spor ve yaşam alanı zinciri Zone’u oluşturmaya karar vermiş.

Geçen yılın son ayında ilk olarak Göktürk’te Country Life Sitesi içinde bin 600 metrekarelik bir Zone açan Nam, en yük yatırımı Bağdat Caddesi’nde yapıyor. Bağdat Caddesi’ndeki iki eski binanın yerine Zone olarak planlanarak yapılan bina 6 bin metrekare olacak.

Kaba inşaatını arsa sahibi yapmış. Diğer yatırımların tamamını Cihan Nam yapacak.

Burada spor tesislerinin yanı sıra, spa, eğlence merkezi, restoran, kuaför gibi alanlar bulunacak. Nam, “Kontrol ve işletme bizde. Burası adeta küçük bir sağlıklı yaşam AVM’si olacak” diyor.

Nam’in bir başka yatırımı da Ataşehir’de Brandium projesinde olacak. Konut ve AVM arasındaki dört katlı özel bir bölümde 3 bin 500 metrekarelik yeni bir Zone kuruluyor. 7 milyon TL’lik yatırımın mart başında açılması planlanıyor.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.