Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Zonaya Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Zonaya Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerZona

Normal sağlıklı kişilerde ve gençlerde nadir görülen artan yaşla birlikte görülme sıklığı artan bu hastalık, kişinin yaşam kalitesini bozan bir virüs hastalığıdır. Günümüzde çok sık görülür ve tedaviye rağmen tekrarlama eğilimi sıktır. Bu hastalık genelde çocukluk çağında suçiçeği virüsünün (mikrobunun)sinirlere yerleşerek yıllar sonra kendiliğinden büyük bir nedenle de vücudun savunma mekanizması bozulunca tekrarlayan bir hastalıktır. Daha çok kişinin göğüs ve sırt bölgelerinde görülür.

Ender olarak boyun, bel ve baş bölgesinde de görülebilir. Bu hastalık döküntülü bir hastalıktır. Bu döküntüler aşırı ağrılı ve dokunmaya çok hassastır. Hastada ender de olsa ateş ve halsizlik olabilir. Döküntüler yaklaşık 10 gün sonra kabuklanır. Sağlıklı kişilerde 2-3 hafta içinde lezyon kayıp olur. Bazen döküntüler uzun süre etkisini gösterebilir.

Bu hastalığın en rahatsız edici yanı çok şiddetli batıcı ve yanıcı ağrı dokunmakla artan hassasiyettir. Bazen döküntü iyileştikten sonra da uzun süre bu ağrılar devam eder. Bu duruma post herpetik nevralji denir. Bu hastalık sadece ağrı yapmaz. Kişinin hayatını ve hayati organlarını etkileyen hasarlara da sebep olabilir. Örneğin baş bölgesinde en çok göz tutulur. Önlem alınmazsa körlüğe gidebilen durumlar olur. Yine bazen bu hastalıktan dolayı felç gelişebilir. Özellikle döküntünün olduğu ilk 3 ile 5 hafta arasında felç geçirme olasılığı vardır. Bu felç kas güçsüzlüğü şeklindedir. Bu hastalık sinir sistemini etkileyen ve büyük oranda da orta ve daha çok ileri yaşta görülen bir hastalıktır.

Çok basit izah edersem çocukluk çağında bu su çiçeği geçirildiği zaman bu hastalığa sebep olan mikrop sinirlere yerleşir ve ileriki dönemlerde vücut direnci düşünce aktif hale gelir ve hastalık oluşur.Tedaviyle hastalık belirtileri geçer.Fakat vücut direnci düşünce tekrarlama,vücut direncini düşüren en önemli etken aşırı üzüntü,kronik depresyon gibi sinir sistemini zarara uğratan etkenlerdir.Bunun yanında vücut direncini düşüren diğer hastalıklarda (diyabet vs.) Bu hastalığın açığa alınmasına neden olur. Bunun için hastalığın tedavisinde hastalığa yol açan mikroba karşı yapılacak tedavinin yanında vücut direncini düşüren etkenlerde mücadele etmek gerekir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Örneğin;depresyonu olan hastanın tedaviye paralel bu durumunun düzeltilmesi gibi. Tedavinin yanında en önemli yapılması gereken vücut direncini arttırmaya yönelik destek tedavisidir. Hastalığın tekrarlamaması için vücut direncinin arttırmak hastalığa yol açan mikrobun yok olması veya inaktif hale gelmesi gerekmektedir.

Zonaya Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Lahana yaprakları ezilir. Lapa halinde konulur, günde 4 defa içilir.

Vücut saf zeytinyağıyla ovulur.

Vücut sirkeyle karıştırılmış suyla yıkanır.

Ağrıyan yerler badem yağıyla ovulur.

4 bardak suya, 4 kaşık ezilmiş kuşburnu konulur. 30 Dakika kaynatılıp, nöbet şekeri (loğusa şekeri) ile tatlandırılır. Bu karışımdan günde 3 bardak içilir.

Armut suyu güçlü bir antiviral bileşik olan kafeik asit bakımından zengindir. Zona hastalarına bolca armut yiyip, armut suyu içmeleri önerilir.

4 Semizotu çin’de herpes ilacı olarak ün yapmıştır. Semizotunu ıspanak gibi pişirip, lezzetli bir yemek yapabilirsiniz.

Çarkıfelek çiçeği yumuşak bir sakinleştiricidir. Bu nedenle zona ağrıları için kullanmak çoğu zaman fayda verir.

Biberin içinde bulunan “kapsaikin” isimli bileşik, oldukça acıdır. Kapsai-kin deri altındaki sinir hücrelerinin ilettiği acı mesajlarını engelleyerek, ağrını giderilmesine yardımcı olur. Kapsaikin içeren merhemler, ağrılar için son derece olumlu gelişmelere neden olmuştur.

Oğul otunun herpes familyasından virüsler üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır. Zona için bol miktarda oğul otu ile zufa otu, yabani mercanköşk, nane, biberiye, ada çayı, yeşil nane ve kekik gibi nanegillerden herhangi bir kaçını karıştırarak yapılan çay faydalı olur. 250 MI. Kaynar suya karıştıracağınız 2 çay kaşığı kurutulmuş oğul otu ile hazırlayacağınız çayı doğrudan döküntülerin üzerine uygularsanız faydasını göreceksiniz.

Zona İçin Kullanabileceğiniz Şifalı Taşlar, Renkler ve Kokular

Sitrin, akuamarin ve ametist. Zona için sarı, mavi ve mor renkleri ile gül kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alf.ı alfa + soyalı zerdeçöp + zeytin yaprağı ekstraktı + reishi mantarı eks-traktı + turmeric ekstresi + Sibirya çam fıstığı yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.