Anasayfa / Makaleler / Zengin ve Başarılı Olmalısınız

Zengin ve Başarılı Olmalısınız“Madem herkes yapıyor, ben niye yapmayayım ki” demeyin, harekete geçin. Diğerleri kendi markalarını yaratıp zengin ve başarılı olurken siz nasıl bu yolda ilerleyip belli bir takipçi sayısına ulaşabilirsiniz ve para kazanabilirsiniz? Bu beş maddelik planla her şey mümkün.

TUTKUNUZUN NE OLDUĞUNDAN EMİN DEĞİL MİSİNİZ?

KAFANIZDAKİ FİKİRLER ETRAFINDA DÖNÜP DURUYOR AMA KARARA VARAMIYORSANIZ, SEÇENEKLERİ BİRE İNDİRMEK İÇİN SİZİ SİZDEN DAHA İYİ TANIYANLARA DANIŞIN. ARKADAŞLARINIZ/ÇALIŞMA A R K A D A Ş L A RINIZA İ L E NIZ D E -KİLERE SİZİ HANGİ OBJEYLE ÖZDEŞLEŞTİRDİKLERİNİ SORUN. HEPSİNİN SADECE BİR KONUDAN BAHSETMESİ SİZİ ŞAŞIRTABİLİR. BELKİ DE 0 TUTKUNUZDAN SİZİN BİLE HABERİNİZ YOKTU!

tutku

ADIMI BİR MARKA GİBİ DÜŞÜNÜN

► Boşluğu Bulun Kimsenin henüz keşfetmediği şey ne?

► Net Olun Hedefe kilitlenirseniz, tek olursunuz.

► Bir Problemi Çözün insanlara sizi aramaları için sebep verin. Onlara hangi servisi sunacaksınız?

► Kesişim: Marka Stratejiniz

İNTERNET SİTENİZİ OLUŞTURUN

► Basit ve net bir isim seçin. En iyi seçim admizsoyadimz.com şeklinde olacaktır. Eğer bu isim alındıysa, ilgilendiğiniz konuyu isminizin arkasına ekleyebilirsiniz. (Örn: adınızsoyadınızmeyveler. com)

► Tasarımınız çok karmaşık olmasın. Ziyaretçilerin dolaşırken kafalarının karışacağı bir internet sitesi istemezsiniz herhalde…

► Ana sayfada yer alacak dikkat çekici bircümle belirleyin. Bu sizin sloganınız olsun. Çok da uzun olmasın ki, akılda kalıcılığı çok olsun.

► Ana sayfada kendi fotoğrafınız olsun. Siteyi ziyaret edenler, fotoğrafınızı görürse ürününüzle yüzünüzü özdeşleştirirler. Çok güzel fotoğrafınız olmadığını düşünüyorsanız profesyonel birisine çektirin. Bu konu önemli.

► Tüm postlarınızda aynı anahtar kelimeyi kullanın. Örneğin organik meyvelerle ilgili bir siteniz varsa, her post’ta bu kelimenin geçmesine özen gösterin. Ne kadar aynı kelimeyi kullanırsanız, Google’da o kadar üst sırada olursunuz. Bu sayede daha çok takipçi de çekersiniz.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


SOSYAL MEDYAYI İYİ KULLANIN

► FACEBOOK

KULLANIM ŞEKLİ Daha kişisel olun. Fotoğraflar paylaşın ve ucu açık sorularla takipçilerinizden katılım isteyin.

NE SIKLIKTA PAYLAŞIM YAPILMALI?

Günde birkaç kez.

NE ZAMAN PAYLAŞIM YAPILMALI?

Sabah ve akşam; insanlartam da Facebook akışlarına bakarken.

► TWITTER

KULLANIM ŞEKLİ Bazı haberlere ve videolara linkler vererek bilgiyi yayın.

NE SIKLIKTA PAYLAŞIM YAPILMALI?

Günde beş kez kadar.

NE ZAMAN PAYLAŞIM YAPILMALI?

Sabah, öğlen öncesi, öğlen, öğleden sonra, akşam, gece.

► PINTEREST

KULLANIM ŞEKLİ Tarifler ve alıntılar gibi markanızla ilgili görseller paylaşın.

NE SIKLIKTA PAYLAŞIM YAPILMALI?

Ne sıklıkta isterseniz. Burada serbestsiniz.

NE ZAMAN PAYLAŞIM YAPILMALI?

Birkaç saatte bir. Bu sayede sürekli varlık gösterirsiniz.

İNTERNET ÜNLÜSÜ OLUN

► Hedeflediğiniz kitlenin benzerine sahip

blog’larda yorumlarda bulunun ve kendi blog’unuza link verin. Gidip siteyi ziyaret etmelerini söylemeyin; bu çok zorlama olur. Sadece link paylaşmanız yeterli olacaktır.

► Bir, iki ay birblog’daki paylaşımlara yorumlar yazdıktan sonra blog sahibiyle irtibata geçin. Sitenin hayranı olduğunuzu ve ziyaretçi post’u paylaşmak istediğinizi söyleyin. Amacınız yeni fikirler paylaşmak…

► Tvvitter’da çok takipçisi olanları retweetedin. Retvveet ederken yorumunuzu da katın ki, oda sizi retweetetsin. Böylece onun takipçileri sizin Twitter hesabınızı görür.

► Diğer blog sahipleriyle röportaj yapın. Kendi reklamlarını yapmak için bile olsa bu röportajı sitelerinde paylaştıklarında sizin de şanınız yürür!

ÖNEMLİ KİŞİ MODUNA GEÇİN

NE KADAR BÜYÜRSENİZ, BİRİNCİ ADIMDA BAŞARDIĞINIZ STRATEJİDEN KİTAP SÖZLEŞMELERİ, TELEVİZYON ANLAŞMALARI GİBİ AKTİVİTELERLE UZAKLAŞMA OLASILIĞINIZ 0 KADAR ARTAR. NE OLURSA OLSUN, AMACINIZA HER ZAMAN BAĞLI KALMALI VE ÜRÜNÜNÜZÜN MESAJINI DÜNYAYA YAYMAYA DEVAM ETMELİSİNİZ ÇÜNKÜ BU STRATEJİ SİZİ BUGÜNKÜ DURUMUNUZA GETİRDİ VE YILDIZ OLMAYA DOĞRU DA GÖTÜRECEK.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*