Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Zayıflamaya Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Zayıflamaya Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerZAYIFLAMAK İÇİN

Günümüzün en büyük problemlerinden biri fazla kilodur. Genetik faktörler, hareketsizlik, hatalı beslenme, gibi nedenlerle şişmanlık oluşabilir.

Fazla kiloları bir hastalığa dönüşmeden dengelemek çok önemlidir. Çok hızlı verilen kilolar ve şok progrlar genelde sakıncalıdır.

Rastgele hazırlanan zayıflama progrları ve diyetler insanın dengesini bozabilir. Sağlıklı ve bilinçli zayıflama, diyetin yanı sıra düzenli egzersizi, bilinçli beslenme tekniklerini, stres atmayı, masajı ve doğal destekleri içerir. Zayıflamak isteyenler, tuzu az yemeli ve yemek arasında asla su içmemelidir. Ananas hapları, maydanoz tabletleri, mısır püskülü, sinameki, sarımsak, soğan  katkılı doğal preparatlar da metabolizmanın canlanmasına ve toksin atmaya faydalıdır.

Yeşil çay ve tabletleri, mısır püskülü, kiraz sapı, sinameki, rezene incelmede faydalıdır. Ihlamur, papatya ve nane de iştahı denetler.

Sağlıklı zayıflama progrlarında günde en az 1,5-2 litre katkısız sıcak su ve günde en az 3-4 fincan şekersiz bitki çayı içmek çok önemlidir. Çok özel durumlar dışında asla ve asla hızlı kilo verilmemelidir. En ideali haftada 1 kilo verilmesidir.

Zayıflamaya Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

1 litre suya, 30 gr ayrık kökü, 30 gr arpa, 30 gr mısır püskülü konur. 10 dakika kaynatılıp, soğuduktan sonra süzülür. Günde 3-4 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 8-10 gr ufalanmış aslanpençesi konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 8-10 gr şahtere konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.

Günde 2-3 adet elma yenilmelidir.

200 gr rezene, 200 gr kimyon, 200 gr melek otu kökü toz haline getirilip, karıştırılır. Günde 1 kaşık içilir.

1 bardak suya, 10 gr yulaf konulur. 10 dakika kaynatılıp, günde 2-3 bardak içilir.

4 bardak suya, 1 avuç dolusu ince kıyılmış maydanoz konulur. Hafif ateşte 20-30 dakika kaynatılır. 1 Günde tüketilmesi gerekir.

500 gr suya 1 adet portakal, 3 adet limon doğranıp, kaynatılır. 2 Kaşık bal konulur, 5 dakika kaynatılıp, günde 3-4 bardak içilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


1 litre suya, 30grmısırpüskülü, 30 gr arpa, 30 gr ayrık kökü konulur. 10 dakika kaynatılır, soğuduktan sonra süzülür. Balla tatlandırılabilir veya limon sıkılır. 1 Günde tüketilmesi gerekir.

Bu karışıma 20 gr da kiraz sapı ilave edilebilir.

Yemeklerden 1 saat evvel 100-150 gr çilek yenilir.

Sabahları aç karnına 100 gr dut yenilir.

1 bardak kaynar suya, 2 gr ıhla- x mur konulur. 10 dakika bekletilip, günde birkaç bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 1 kaşık funda konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.

Lahana tabii turşusunun suyundan günde 1-2 bardak içilir.

Kilo vermeye çalışıyorsanız, acılı yiyeceklerden ekstra bir yarar sağlayabilirsiniz. Acılı baharatlar susuzluğu artırır ve daha fazla sıvı almanızı sağlar.

Ceviz içinde bulunan serotonin bileşiği kendimizi tok hissetmemizi kalan posası ikinci defa 3 litre su ile yarı suyu gidinceye kadar yeniden kaynatılır. Süzüldükten sonra önceki üzüm suyuna katılır ve üzerine yeterince şeker ilave edilir. Bu karışımın aç karnına günde 2 kere düzenli olarak içilmesi tavsiye edilir.

Sabahtan ikindiye kadar bol bol üzüm suyu içilmesi, akşamdan sonra da bolca yoğurt yenmesi önerilir.

Gece yarısı içine bal yada doğal pekmez katılmış keçi sütü içilmesi ve buna uygulamaya uzun süre devam edilmesi tavsiye edilir.

Sabahları kahvaltıda çay yerine sebze ya da meyve suyu içilmesi önerilir.

Kuru Kayısı Dolması Malzemeler A 20 adet kuru gül kayısı A 750 gr su A 300 gr bal A Kaymak A 5 Adet karanfil Yapılışı

750 gr su ve 300 gr bal bir tencerede kaynatılır.

Bir gece önceden ıslatılan kayısılar ve karanfiller 15-18 dakika kısık ateşte pişirilir. İçlerine kaymak konulup, soğuk olarak servise sunulur.

Stresi engelleyen ametist taşı ve mor rengi kullanılması önerilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + ısırgan + pholicaps + omega 3+ kara üzüm özü + keçi boynuzu pekmezi + parazit seti + cardion bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.

 
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*