Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Yüz Bölgesi Uygulamalarında Kaş Estetiği

Yüz Bölgesi Uygulamalarında Kaş EstetiğiYaşın ilerlemesiyle ve malumunuz yerçekiminin etkisiyle yüzde ilk düşen bölgelerden biridir kaş.

Hele ki mimiklerini fazlasıyla kullanan Akdeniz ırkında biz Türklerde bu sorun oldukça yaygın.

Kadın-erkek 30’larından sonra hepimizin dış kenardan başlayarak kaşlarında az da olsa düşüklükler görülebiliyor. Kaş düşüklüğü yüzü yorgun gösteren ve yaşı olduğundan fazla gösteren bir durum.

Kaşın kaldırılma işlemi yüz şekline, yaşa ve deformasyonun derecesine göre değişmekte.

kas kaldirma

Operasyonsuz Yöntemlerle Kaş Kaldırmayı Düşünenler için Seçenekler

Kalıcı makyaj, Botoks, Radyo frekans teknolojileri, Ultrasound teknolojileri.

Kalıcı Makyaj

Son yıllarda oldukça yaygın olan bu yöntemle beş yıldan on yıla kadar kalıcılığı süren, özel ve medikal bir işlem olarak uygulanan, boyanın cilt altına uygulanması prensibiyle kaş üst taraftan ve dış kenardan yukarı doğru boyanarak birkaç milimetre kaşa kaldırılmış görüntüsü verilebiliyor.

Botoks

Estetik tıbbı için mucize buluş olan botoks, gerek kozmetik gerek teropatik amaçlı birçok alanda kullanılmakta. Ancak biz botoksu meşhur kaş kaldıran etkisiyle tanıdık.

Botoksla kaş kaldırma işlemi enjeksiyon prensibine dayanır ortalama on dakika süren işlem son derece konforludur. İşlem yapıldıktan bir hafta on gün sonra botoksun gerçek etkisi tamamıyla görülmektedir.

Yeni geliştirilen botoks uygulama noktalarıyla kaş sadece kalkmıyor aynı zamanda iki kaş arasındaki simetriler de giderilebiliyor, hatta kaşının kalkmasını istemeyenler için kaşlar şakaklara doğru çekilebiliyor.

Radyofrenaks Teknolojileri

Radyofrekans teknolojisiyle cilt altını sıkılaştırıp cilt gerginliğini sağlayabilen yöntemlerden. Üst göz kapağındaki cerrahisiz iyileşme en çok çalışılan ve rağbet gören tedavi şekli. İşlem ortalama yirmi dakika sürüyor. Kişi bir tür lazer işlemindeymiş gibi hissediyor.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Uygulama yapıldıktan iki ay sonra etkisini daha da yoğun olarak gösteriyor.

Ultrasound Teknolojileri

‘Deep sea’ adı verilen teknoloji de ‘fokus ultrasound’ ile cildin alt tabakalarında ‘sıcak noktalar’ yaratılıyor. Üst yüz uygulamasıyla kaşlarda lifting etkisi hedefleniyor. Ortalama otuz dakikalık bir uygulama sonunda cildin kendi iyileşme sürecini kendisinin yaratması sonunda, cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile germe etkisi hedefleniyor.

Operasyonlu Kaş Kaldırma İşlemleri

Ameliyatsız yöntemlerin dışında ameliyatlı kaş kaldırma yöntemleri ise kaş asma, endoskopik kaş asma, klasik kaş asma uygulamalarıdır.

Kaş Asma

İp ile kaş asmada, ilk yıllarda, kaşın hareketli bir organ olması nedeniyle kısa zamanda tekrar düşmeler sıkça yaşanmaktaydı.

Zamanla iple kaş asma tekniğinde ipin kaşın yoğun hareketine karşı dayanıklılığını artıracak bir sistem gerçekleştirildi. Bu da ipin kafatasının üstünde kemik kılıfına asılarak sağlandı. Böylelikle ipin gevşeme ihtimali eskiye oranla daha da azaltalarak dayanıklı hale geldi. Ortalama iki yıl dayanıklılığı olan bu işlem lokal anestezi alünda yapılabiliyor.

Endoskopik Kaş Asma

Artık 30 yaşın üstünde olan ve de alın estetiğinden memnun olmayan, ileri derecede sarkması ve cilt gevşekliği olmayan, kaşını düşük bulan herkes kolaylıkla bu ameliyata yaptırabilir.

Lokal ya da genel anestezi verildikten sonra, saçlı deri içine üç ya da beş adet 1,5 cm.’lik kesi yapılan küçük delikten fiber optik kamera sokularak, diğer deliklerden bu ameliyat için özel yapılmış aletler sokularak ameliyat gerçekleştiriliyor.

Otuz-kırk dakika süren ameliyattan sonra kişinin hastanede kalmasına gerek kalmıyor. Morluğun geçmesi birkaç gün sürebiliyor. Şişliğin geçmesi biraz daha zaman alıyor, ancak bir hafta içinde şişliğin çoğu gidebiliyor.

Klasik Kaş Kaldırma

Bu operasyon genelde 50 yaşın üzerinde ve aşın sarkması olan ciltte de sarkmanın oluştuğu durumlar için ideal. Kafatasındaki saçlı deriden endoskopik kaş kaldırmaya göre daha büyük kesiler oluşan operasyonun kalıcılık süresi diğer asma yöntemlerine oranla daha uzun. Genel anestezi altında uygulanan operasyondan sonra iki hafta süreyle şişlik ve ödem oluşabiliyor. Bir hafta kadar saçlı deriyi ve alım içine alan bandajlar uygulanabiliyor.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.