Anasayfa / Sağlık Haberleri / Yumurta Kabuğundan Doğal Gıda Koruyusu

Yumurta Kabuğundan Doğal Gıda KoruyusuNormalde çevre kirliliği yaratan yumurta kabuklarını tamamen doğal ve yan etkisiz dezenfektana dönüştüren Güngör’ün bu buluşu, dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

İTÜ ARI Teknokent’in girişimcilerin yetişmesine önayak olduğu İTÜ Çekirdek projesinin 2014 yılı final yarışması “Big Bang”de derece alan Elif Güngör, ayrıca TÜBİTAK’ın teknoloji alanındaki KOBİ’leri desteklediği Eureka Projesine seçilen 14 girişimciden de biri. Bu süreçle birlikte ulusal ve uluslararası yatırımcılarla buluştuğunu belirten Güngör, projesi ve hedefleri hakkında şu değerlendirmelerde bulunuyor: “Türkiye gıda kimyasallarında dışa bağımlı. Bu konuda 11 milyon dolarlık ithalatımız var. Ayrıca ithal edilen bu ürünlerin tamamı insan sağlığını tehdit eden zararlı kimyasallara sahip. Örneğin bu ürünler, Selçuk Üniversitesi’nin son yıllarda yaptığı bir araştırmaya göre genlerde mutasyona neden olarak kansere yol açıyor, ayrıca hiperaktiviteyi tetikliyor, bulantı, kusma ve ishale neden oluyor.”Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Doğal Gıda Koruyucusu

Yumurta kabuklarından dezenfektan üretme projesine, Japonya’da kullanılan ve istiridyeden yapılan anti bakteriyel maddeden aldığı ilhamla başladığını belirten Güngör “Ancak ürettiğim formül, Japonlar’ın kullandığına göre çok daha az ağır metal içeriyor. Dünya’da ilk olma özelliği taşıyan bu ürün tamamen doğal ve hiçbir yan etkisi yok. Sadece koruma özelliği var. İçine katıldığı ürünü 2 yıl koruyabiliyor. Süt ürünleri, salça, reçel grubu, şekerleme grubu, unlu mamüller, et ürünleri, bulyon gibi ürünlerde kullanılabilir. Ayrıca bu kimyasal formül dünyaca tanınan Jeefa, EFSA, CODEX Alimentarius ve FDA onaylı” diye konuştu.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*