Anasayfa / Sağlık Haberleri / Yumruk Tokuşturmak Hastane Enfeksiyonuna Son Verebilirmi

Yumruk Tokuşturmak Hastane Enfeksiyonuna Son VerebilirmiYUMRUK TOKUŞTURMAK HASTANE ENFEKSİYONUNA SON VEREBİLİR Mİ?

Sağlık kurum ve kuruluşlarında bulaşan enfeksiyonlar her yıl sadece ABD’de 80.000 insanı öldürüyor. Sebeplerden biri, mikropları yayan et sıkışma. American Journal of Infection Control dergisinde yakın tarihte yayımlanan bir makaleye göre, el sıkışmak yerine yumruklarını birbirine değdirmek doktorlar ve hastalar için daha güvenli bir selamlaşma yöntemi olabilir. “El sıkışmanın yumruk tokuşturmaya kıyasla 10 ila 20 kat daha fazla bakteri aktardığını öğrendik,” diyor Galler’den biyokimya öğretim üyesi David Whitworth.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Yumruk Tokuşturmak

OMUZ SIKMA

Parmak eklemlerini çarpıştırmanın açık bir avucun samimiyetini verip vermeyeceği tartışmalı. Los Angeles’taki California Üniversitesine pediyatrik kardiyolog olan Mark Sklansyky, bazıları bunun medikal bir ortama yakışmadığını düşünüyor,” diyor. “Birinin omzunu tutmanın daha hoş bir etkileşim olduğu görüşündeyim.”

BEŞLİK ÇAKMA

Whitworth beşlik çakmanın el sıkışmanın yarısı kadar bakteri aktardığını da bulmuş, ama bundan herhalde en çok pediyatri hastaları hoşlanacak.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.