Anasayfa / Beslenme / Yeni yılda enerjinizi doğru kullanın

Yeni yılda enerjinizi doğru kullanınBeyaz olumsuzlukları geri yansıtır, turuncu kilo vermenize yardıma olur. Portakalın kokusu ise huzur getirir. 2014’te kullandığımız eşyaların renginden yediğimiz gıdalara kadar evrenden doğru bir enerji alabilmek için yapmanız gerekenleri Feng Shui ve Enerji Uzmanı Osman CanAydoğmuş sıraladı.

yeni yil enerji

HAYATINIZA YENİ RENKLERİ ALIN

Siyah: Siyah güç rengidir. Siyah renk, kişinin kendini çok daha güvende, sağlam ve güçlü hissetmesini sağlar.

Kırmızı: Aktifleştirici, canlandırıcı, hayat enerjisini arttıran bir renktir. însan psikolojisini olumlu yönde etkiler. Kırmızının aynı zamanda güç veren bir özelliği de vardır.

Beyaz: Beyaz arındırır, korur, olumsuzlukları geri yansıtır. Berraklık ve rahatlık sağlar.

Sarı: San zihin rengidir. Zihinsel işler yapan insanlar için idealdir. Ders çalışan öğrenciler için çok olumlu sonuçlar sağlar. San, zekanın ve iletişimin rengidir. İletişimin az olduğu işyerlerinde ve evlerde oradaki iletişimin canlılığının arttığı gözlemlenecektir.

Mavi: Huzur, muduluk, sakinlik, içsel iyileşme, korunma, arınma ve güvende olmak gibi birçok fayda sağlar.

Turuncu: Para, zenginlik, yaratım ve kilo vermeyi sağlayan bir renktir. Para sorunuz mu var? Kilo probleminiz mi var? O zaman turuncu rengi hayatınıza sokmalısınız. Havlularınızı, yatak örtülerinizi turuncuya dönüştürmelisiniz. Turuncu kıyafetler, saat ve iç çamaşırları sizin için hep yeni bir başlangıç olacaktır.

cicek ek

KOKULARIN GÜCÜNDEN FAYDALANIN

Turunçgil kokuları: Evde, işyerinde, binaların içinde, dükkânlarda ve okullarda portakal, mandalina, bergamut, greyfurt kokularını kullanmak o mekândaki insanların çok daha mutlu, sakin, neşeli ve psikolojik açıdan iyi durumda olmalannı sağlayacaktır. Tabii bunun da bir etkisi olarak baş ağnsı, bedendeki çeşitli ağrılar, depresyon, gerginlik, sinir gibi çeşitli rahatsızlıkların ortadan kalkar. Mudaka deneyin.

Kayeput: İşyeri ve ev gibi ortamları ve bedenleri arındıncı etkisi vardır.

Papatya: Sakinleştirici etkiye sahip.

Kırmızı mandalina: Dünyevi yaşama ve doğaya dönmemizi, ayaklarımızın üstüne basmamızı ve çok daha sağlam hissetmemizi sağlar. Hayatınızı sarsıntıda hissediyorsanız ^kırmızı mandalina esansı tam size göre.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Tarçın yaprağı: Doğaya dönmek için süper bir esans. Dünya ile bağlantı hissetmiyorsanız, aklınız karışık ve hayal dünyasında yaşıyorsanız tarçın yaprağı tam size göre.

Portakal: İşyeri ve evlerde çok daha neşeli, mutlu, huzurlu bir ortam oluşmasını sağlar.

Sedir Ağacı: Hayatımızın geçiş dönemlerinde, her şeyin daha kolay akmasını sağlar. Kendimizi sıkışmış hissettiğimiz alanlarda destek olur. Eneıjisiz olduğumuz alanlara enerji çeker. Sedir ağaçlarının birçok özelliği vardır. Bilincinizi yenilemenizi ve daha farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardım eder.

YENİ YILA BUNLARIN FARKINDA OLARAK GİRİN

Kafeste kuş

Kafesin içinde kuş beslemenin bütün yaşam alanında olumsuz etkiler yarattığı söylenir. Ama evin içinde serbest dolaşan jako, kakadu, ara macow gibi papağanlar veya muhabbet kuşlan bütün ev halkını olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda kakadu papağanlan evdeki kedi köpek gibi diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşır.

Peygamber kılıcı

Peygamber kılıcı, evde aktive etmek istediğiniz köşeler için en iyi bitkilerden biridir. Yukan doğru geniş ve dik bir şekilde uzar. Her koşulda büyümeye devam eden, yazlan çiçek açan, yeni yavrular veren bu bitki, sağlamlığı ve gücü simgeliyor.

ÇİĞ BESLENİN

Canlı beslenmek günümüzde çok sayıda grup tarafından uygulanıyor. Beslenme uzmanınızla görüşerek siz de deneyebilirsiniz. Peki, çiğ beslenmenin faydaları nelerdir? Hepimiz hazır gıdalara ve yemeklere o kadar alışmış durumdayız ki, bedenimizin ihtiyacı olan çiğ beslenmeyi unutuyoruz. Günde en az 3 kez yiyeceğimiz meyve, sebze, kuruyemiş ve çeşitli çiğ besinler bedeninizi, zihninizi, psikolojinizi çok daha canlı bir konuma getirecektir. Özede canlı beslenerek canlanın. Ölü gıdaların yarımda canlı gıdalan da unutmayın. Canlı besinler kendimizi çok daha iyi hissetmemizi sağlar.

2014’TE KULLANMAMIZ GEREKEN CÜMLELER

Afirmasyon (Bilinçaltına hitap eden ve olumlu etkileyen cümleler) günümüzün sevilen kavramlarından biri. Sîzlerle bütün hayatınıza olumlu etki sağlayacak afirmasyonlardan birkaç tanesini paylaşıyorum.

• Geçmişi gönderip yüzümü şimdiye dönüyorum.

• Rastladığım her varlığın içindeki öğretmeni tanıyor ve kabul ediyorum.

• Bilinçle ve sevgiyle köklerimi algılıyorum.

• Yaşamdaki yolumda güvenle ve kolaylıkla ilerliyorum.

• Dünyada sürdüğüm hayat öğrenmem ve mutluluğumu tamamlamam için bana sınırsız fırsat sunuyor.

• Kendimi seviyorum.

• Kendimi, herkesi ve her şeyi olduğu gibi tamamen affediyorum ve kabul ediyorum.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.