Anasayfa / Makaleler / Yaz Mevsimini Basıl Mutlu Geçiririm

Yaz Mevsimini Basıl Mutlu GeçiririmYalniz Yaz

Ne kadar drama, o kadar ilgi konseptinden yola çıkarak başlık biraz sert…

Ama gerçekler inanın böyle değil.

O sebeple kendimize acımayı hemen bırakıyor ve bu yaz mevsimini nasıl mutlu geçireceğimizi planlamaya başlıyoruz.

HAVA ISINDI VE BIKTIĞIMIZ SOĞUKLAR, YAĞMURLAR ÇAMURLAR BİR SÜRELİĞİNE MAZİ.

EVDEN ÇIKARKEN LAHANA MODELİ KAT KAT GİYİNMEYE GEREK KALMADAN, AYAKLARIMIZI DARACIK BOTLARA MAHKUM ETMEDEN, HAVANIN SICAKLIĞI SEBEBİYLE FON ÇEKTİRMEYE BİLE GEREK KALMADAN GEÇİRİLECEK RAHAT VE MUTLU BİR YAZ BİZLERİ BEKLİYOR. UNUTMAYIN Kİ YAZ ÇOK ÇABUK GEÇEN BİR MEVSİM.

0 SEBEPLE KIYMETİNİ BİLMELİ, ALDIĞIMIZ HER YAZLIK PARÇAYI ÜÇ AY İÇİNDE GİYMELİ, GİTMEYİ PLANLADIĞIMIZ TÜM YAZ TATİLİ YÖRELERİNE İSTER UZUN TATİLLE İSTER HAFTA SONLARINI PLANLAYARAK GİTMELİ, ORALARDA EĞLENMELİ VE KIŞ GELENE DEK ENERJİ BİRİKTİRMELİYİZ. BU ESNADA BİR SEVGİLİNİZ VARMIŞ YOKMUŞ. BUNUN ÖNEMİ VAR MI CİDDEN?

yaz iliskileri

Hayatınızda bir erkek olsa, evet, seyahat planı yaparken her şeyle siz ilgilenmeyeceksiniz. Eğer sevgiliniz ilişkiye emek vermeyi seven ve sizi mutlu etmek için devamlı uğraşan nadir bir türe mensupsa, belki sizi şaşırtacak ve o hepimizin hayali “valizini sıcak bir destinasyon için hazırla, gerisine karışma” şeklinde sürprizler yapacak size. Veya sizin hep gitmeyi arzuladığınız yerler için seyahat arkadaşı aramanıza gerek kalmadan hayatınızdaki erkekle yapacaksınız tüm planlarınızı. Evet, bu portre oldukça güzel görünüyor ancak bunları düşünüp “neden ben? Neden bu yaz yalnızım” diye hayıflanmadan evvel size bir de madalyonun öbür yüzünü göstermek isterim.

ZEVKLER VE RENKLER

Sevgiliniz veya eşiniz varsa, bir seyahate çıkmak için kendi işleriniz kadar o kişinin işlerinin de müsait olması önemli. Yani siz izin aldınız işten, peki sevgiliniz o tarihlerde izin alabiliyor mu? Aldı diyelim, belki sizin o çok heyecanlandığınız deniz-kitap-kaplumbağa (burada yazar Kaş beldesinin hayalini kuruyor) turizmi sevgilinize çok sıkıcı geliyor ve izin alabildiği o bir haftayı, trekking yaparak geçirmek istiyor. Kız kıza gitseydiniz bütün gün güneş altında bronzlaşıp akşamüzeri kızlarla happy hour’da çılgınca dans edecekken, güneş altında bunalan erkek arkadaşınız sebebiyle gölgeye mahkum kalışınız ve tatilden şehre bembeyaz dönüşünüz. Veya siz bütün yazı sevgilinizle geçireceğinizi umarken kendisinin kan-kalarmdan birinin “erkek erkeğe tatil” fikrini ortaya atması ve sevgilinizin kılıbık damgası yememek için bu teklifi kabul edip bir uzun hafta sonunu Hırvatistan sahillerinde, sizden uzak ama bir sürü yabancı kıza yakın geçirmesi ve ardından gelen sinir dolu akşamlar, kavgalar, gerginlikler. E ne oldu? Yazın sonuna geldik bile. Tüm bunlar bile sizi halinize şükrettirmediyse, yaz sıcağında devamlı biriyle el ele olmanın sıkıntısını önereyim?Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Kimi espri kimi abartı ama büyük kısmı gerçek. Tablo böyleyken yani hem yalnız hem de sevgiliyle geçirilen yazın avantaj ve dezavantajları varken, eğer sevgilimiz yoksa, biz de yalnız olmanın avantajlarını kullanıp öncelikle kendimize acıkmaktan vazgeçeceğiz, tabii eğer o psikolojideysek. Hemen işle alakalı izin durumumuzu gözden geçirip kafamızda gitmek istediğimiz şehirleri belirleyeceğiz. Bundan hemen sonraki göz gezdirişimiz bekar arkadaşlarımız üzerine olacak. Sevgilisi olanları bu listeye dahil etmemeniz şiddetle önerilir zira; a) Kız arkadaşınız ve sevgilisi ile çıkacağınız bir tatil sizi halinize daha da üzülmeye sevk edecektir, b) O tatile kız kıza gitseniz bile sevgilisi ya devamlı arayıp arkadaşınızla zamanınızdan çalacak ve eğer kıskanç biriyse onun moralini bozacak ya da kız arkadaşınız sizinle gece çıkmak gibi faaliyetlerde çekimser kalıp sizi kısıtlayacaktır. Bekar kız arkadaşlar listesinden seyahat arkadaşı seçerken en önemli husus ise, o kişinin kafa dengi olup olmadığıdır. Ben, diyet yapan insanlarla asla tatile çıkmam. Tatile çıkınca, yarın yokmuş gibi yemeliyiz şeklinde bir felsefem olmasa da, güzel yemek bana mutluluk veren bir konsept olduğu için, tatilde karşımda sadece ot yiyen biri ile keyifli bir akşam geçirmem imkansız.

ŞEHİRDE TATİL

“Peki, şehirde ne yapacağım ben yalnız, yalnız” diye soruyorsanız işin şehir kısmı daha kolay.

Boş zamanlarınızda, sevgilisi olduğu için tatile gitmediğiniz kız arkadaşlarınızla şehirdeki havuzlardan birine gidebilir, akşama doğru serinleyen hava ile şehrin güzel kafe-lerinde içkinizi içip sohbetinizi edebilir ve canınız istemediği zamanlar işten eve gelip klima altında saatlerce uyuyabilirsiniz. Yazın büyük şehirler boşaldığı için aslında çalışanlar için büyük imkanlar sunuyor bu durum. Daha rahat spor yapabilir, boş olan trafikte halletmeniz gereken işleri çabucak bitirebilir ve devamlı ilgilenmek zorunda olduğunuz bir sevgiliniz olmadığı için dilediğiniz kadar dinlenebilirsiniz. Eğer halen sevgilisizlikten yana dertliyseniz, unutmayın ki yalnız bir kadının hayatının aşkıyla karşılaşması her an olası. O sebeple, kalbinizi aşka açıp kafanızı gününüzü güzel yaşamaya odaklarsanız, her şeyin çok daha güze olacağını görebileceksiniz.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*