Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Yaşlanmaya Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Yaşlanmaya Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerYaşlanma bünyenin dinçliğini, yeteneklerini ilerleyen yaşla birlikte kaybetmesidir.

Yaşam Saatini Geriye Doğru Çalıştırmak İsteyen Her Yaştan Kadın ya da Erkek İçin Faydalı Öneriler:

Sebze ve meyvelerin her türlü çeşidini kullanarak tüketin.

Her gün yiyeceğiniz et yemeğini sebze tabağıyla değiştirin.

Her gün düzenli olarak yürüyüş yapın.

Her gün en az bir porsiyon yeşil salata yiyin. Genellikle yaprak ne kadar yeşilse, o kadar çok antioksidan içerir. Semizotu, ıspanak ve hindiba gibi çeşitli sebzelerle salatanızı yapabilirsiniz.

Her gün içine diğer kuruyemişlerden de karıştırdığınız bir avuç ayçiçeği yiyin.

Her gün en azından bir kök brokoli ve bir kök kereviz yiyin. Brokoli ve kereviz lif bakımından son derece zengin sebzelerdir.

Her gün bir meyvenin suyunu için. Dilediğiniz meyveyi blenderden geçirin. Meyve suyu sıkacağı kullanmayın. Çünkü meyve suyu sıkacağı meyvenin liflerini ayırıp, yalnızca suyunu sıkar.

Her gün antioksidan içeren 2 bardak bitki çayı için. Şifalı bitkiler olduğu gibi pek çok meyvede son derece önemli oranlarda antioksidan içerir. Araştırmalar mercanköşk, biberiye,melisa, yabani nane, yeşil nane, adaçayı ve kekiğin yüksek oranlarda antioksidan içerdiğini ortaya koymuştur

Zeytinyağı kullanın. Mısır özü ve diğer bitkisel yağlar çoklu doymamış yağlardır. Zeytinyağı ise tekli doymamış yağdır. Tekli doymamış yağların sağlığınız için daha yararlı olduğuna inanmak için çok sayıda nedeniniz var. Salatalarınızda kullandığınız çoklu doymamış yağları zeytinyağı ile değiştirin.

Eşinizle düzenli olarak cinselliğinizi yaşayın.

Sigara içmeyin ve alkol kullanmayın.

Yaşlanmaya Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel FormüllerSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Ginko biloba,yaşlanmanın nörolojik sistemimizde yaptığı hasarları önlemede kullanılan bir bitkidir. Beyne kan akışının artmasına yardımcı olur.

Sarımsak son derece güçlü bir antibiyotik ve antiviral bitki olmasının yanı sıra sarımsak, kolesterol ve yüksek tansiyonu düşürücü bir etkiye sahiptir.

Nanenin sindirim güçlüğü ve mide rahatsızlıklarını giderici bir özelliği vardır. Nane aynı zamanda kalp hastalıkları ve yaşlılığa bağlı diğer birçok hastalığa karşı korunmamıza yardımcı olan güçlü antioksidanlar da içerir.

Semizotu antioksidan bakımından çok zengin olduğu için kullanılması önerilir. A, c ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. Semizotu aynı zamanda hem güçlü bir antioksidan hem de bağışıklık sistemi desteği olan glutatin içerir.

Kekiğin çayını yaparak içebilirsiniz. Duş kabini değil de, banyo küveti olan yerlerde, banyo suyunuza bir avuç keki atmak, sırt ağrılarınıza iyi gelir.

Söğüdünkabukları aspirinin asıl kaynağıdır. Söğüt kabuğundan yaptığınız çayları baş ağrısı, diş ağrısı, artrit ve benzeri ağrılı durumlarda acıyı azaltmak için kullanabilirsiniz.

4 Atkuyruğu, kırık tedavilerinde, bağ doku yırtılmalarında ve buna benzer yaralanmalarda uzun bir zamandır kullanılmakta olan, harika bir bitkisel silikon kaynağıdır. Eğer bu bitkiyi kullanmak isterseniz, bir uzmandan yardım alarak deneyebilirsiniz.

Ametist, akik gibi taşların yanı sıra lavanta kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + üzüm çekirdeği ekstraktı + jo&bo kapsül+ panax ginseng+ ekinezya + organik polen sedir yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.