Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Yanıklara Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Yanıklara Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerYANIKLAR
Isı, ışın, elektrik veya kimyasal maddelere maruz kalma sonucunda deri ve deri altı dokularda meydana gelen bir çeşit yaralanmadır. Yanıkların şiddetini 5 etken belirler.

Yanıklara Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Böğürtlen yaprakları toz haline getirilir, yanığın üzerine serpilir.

Bir miktar susam yağı, kaynar suya karıştırılıp, yaralar sürülür.

Tahinin üzerine biriken yağ alınır. 200 gr balmumuyla beraber hafif ateşte mum eriyinceye kadar tutulur. Biraz soğuyunca 1 yumurta sarısı ilave edilerek karıştırılır.

Bu karışım yanıklara sürülür.

Lahana yaprakları ezilir, yumurta akıyla karıştırılıp, yanıkların üzerine konulur.

Lavanta çiçekleri haşlanır. Suyuyla pansuman yapılır.

1 bardak kaynar suya, 10 gr kuşburnu yaprak ve çiçeği konulur. 10 dakika bekletilip, süzülen suyla yanıkların üzerine kompres yapılır.

Semizotu lapa haline getirilir. Yanıkların üzerine konulur.

4 Yapılan birçok araştırma, aloeveranın yapraklarından elde edilen je-lin, bir çok yanık vakasında son derece yararlı olduğunu ortaya koymuştur. Aloe aynı zamanda, ağrı kesici, ateş düşürücü, şişlik ve kızarıklıkları önleyici etkileri olan enzimler içerir. Bunlara ek olarak, aole jelinin yanıkların enfekte olmasını önleyen anti bakteriyel ve anti un-gal özelliği de vardır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Sarımsak, soğan, frenk soğanı, pırasa ve taze soğan gibi bitkiler, afrika’dan avrupa’ya ve amerika’ya kadar her yerde doğrudan doğruya yanıklara uygulanır. Bu bitkilerin hepsinin antiseptik özellikler taşıdıkları hiçbir şekilde inkar edilemez. Bu bitkilerden herhangi bir tanesini lapa haline getirdikten sonra bitkiyi doğrudan yanığın üzerine tatbik ediniz.

1920’Lerde fransız parfüm imalatçısı ve kimyager rene-maurice gattefos-se, laboratuarında yaptığı bir çalışma sırasında elini yakmıştı. Can havliyle elini en yakında duran sıvıya, bir kap dolusu lavanta yağına daldırdı.

Acısı çabucak geçti ve yanan yer en ufak bir yara oluşmadan iyileşti. Bu olay aromaterapinin gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Papatya, okaliptüs, sardunya, soğan, nane, biberiye ve adaçayı yağı gibi bitki özü yağları da yanık tedavisinde etkili sonuçlar vermiştir. Ama bunların içinde en etkilisi lavanta yağıdır.

Almanya’da yapılan bir araştırma, sarı kantaron içeren merhemlerin yanıkların tedavi sürecini büyük ölçülerde kısalttığını ve yara oluşumunu da en aza indirdiğini göstermiştir. Bu bitkinin tentürlerini piyasadan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + üzüm çekirdeği ekstraktı + çörek otu ekstraktı + jo&bo kapsül + kantaron yağı + reishi kremi bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.