Anasayfa / Beslenme / Vücudunuz Size Ne Söylüyor?

Vücudunuz Size Ne Söylüyor?Vücudunuz Size Ne Söylüyor?

İnanılmaz bir şekilde, tenimizde de beslenme bozukluğumuzu gösteren onlarca fiziksel işaret vardır; saçlarımızın görüntüsünden tırnaklarımızın büyüme şekline kadar bunu görebiliriz. Ve bunlar sindirim sistemimizi etkiler ama düzeltmek bir tarafa, çoğumuz bu kusurları tanımayı bile bilmeyiz.

Ayrıca, bu kusurların sadece beslenme düzenimizi değiştirerek düzeltilebilir olup olmadığı sorusu da vardır. Besin takviyesi kullanmanın artıları ve eksileri üzerine tartışmalar hâlâ devam ediyor. Bazı uzmanlar besin takviyesi kullanmamız gerektiğini söylerken diğerleri bütün besin ihtiyaçlarımızı sağlıklı bir beslenme düzeninden karşılamamız gerektiği görüşünde.

beslenme vucut

Ama hangi taraftan ilerlerseniz ilerleyin, o ya da bu besinleri eksik alan, hayatlarının belli döneminde besinsel veya tıbbi ihtiyaçlar duyacak olan insanlar daima olacaktır. Örneğin, bir hastalığı yenmeye çalışıyorsanız, hamileyseniz, bebeğinizi emziriyorsanız, sigara içiyorsanız, sporcuysanız veya sık sık öğüt atlıyorsanız, fazladan vitaminlere ve minerallere ihtiyacınız olabilir. Yaşınız ilerledikçe de daha fazla besine ihtiyaç duyabilirsiniz. Sayfa 4l’de başlayan 3. Bölüm’de, hayatın çeşitli aşamalarında ihtiyaç duyacağınız belli besin miktarlarını bulabilirsiniz. Sayfa 25-27’deki testte yirmi veya daha fazla puan aldıysanız, beslenme düzeniniz besin değeri açısından yeterli demektir. Ancak, puanınız çok iyi değilse, beslenme düzeninizde değişiklikler yapıyorsanız ve etkilerini görmeniz zaman alacaksa, besin takviyesi almak özellikle kısa süreçte muhtemelen yararınıza olabilir. Önemli besinleri yeterli miktarda almamak, beyin kimyanızı etkiler ve bu da vücudunuzun ideal şekilde çalışmasını engelleyebilir. Bu, metabolizma hızınızın ideal seviyede kalmasını zorlaştırır ki kilo vermenizi ve formunuzu korumanızı engelleyebilir. Ayrıca, kendinizi halsiz ve sağlıksız hissedebilirsiniz.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Besin takviyesi kullanmanız gerekip gerekmediğine karar vermeden ve gerekiyorsa kullanacağınız takviyeyi seçmeden önce, vücudunuzdaki besin seviyelerini ölçmek için test yapın.

Gerçek Bir Hikâye

Christine, son derece stresli, fiziksel açıdan formsuz, baskı altında çalışan 28 yaşında bir sigorta uzmanıydı. Semptomları hayatının ilerleyişini engelleyecek kadar artmıştı.

“Bir kanal tedavisinin ardından, geçen yıl zatürreeye yakalandım. Kendimi çok bitkin hissediyordum ve sürekli pamukçuklarım çıkmaya başladı. Cinsel dürtülerim yok oldu ve kronik kabızlığa ek olarak regl sorunlarım başladı. Düşük tansiyon teşhisi konmuştu ve hareketsizlik yüzünden sürekli kilo alıyordum.

Hayatımı tekrar dengeye sokabilmek için Maryon’a görünmeye karar verdim. Programı bütün mayalı ve tatlı yiyecekleri kesmemi gerektiriyordu. Düzenli yemek ve pamukçuklarla dişeti sorunlarımı çözmek için asidofilus kullanmak zorundaydım. Buna ek olarak, keten tohumu ve magnezyum karışımı almam gerekiyordu ki kabızlık sorunumla ilgili harikalar yarattı. Ayrıca, bağışıklık sistemimi güçlendirmek için Optivit ve bitkisel ekinezya kullandım. Altı hafta içinde kendimi daha iyi hissetmeye başlamıştım bile. Kabızlıktan kurtuldum ve enerjim geri döndü. Spor ve günlük gevşeme egzersizleri yapmaya başladım ki bu da büyük fark yarattı. Artık pamukçuk gibi bir sorunum yok ve yeterince uyuduğum takdirde tansiyonum normal seviyede kalıyor. Libidom geri döndü, kendimi fiziksel açıdan daha iyi hissediyorum, kilom normale döndü ve nihayet dengemi tekrar bulabildim.”
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*