Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Uzun süren öksürükler bir hastalık olmayıp, çeşitli hastalıkların belirtisidir

Uzun süren öksürükler bir hastalık olmayıp, çeşitli hastalıkların belirtisidirUzun süren öksürükler bir hastalık olmayıp, çeşitli hastalıkların belirtisidir. Herhangi bir tıbbı hastalığa bağlı olmayan uzun süreli öksürüklerde bazı bitkisel tedaviler uygulanabilir.
Okaliptüs, nane, ıhlamur, zencefil, meyankökü hapları ve şurupları, C vitamini, ıhlamur, zencefil, şahtere, hibiscus, meyankökü öksürük için faydalıdır.

Ihlamur, zencefil, meyankökü birlikte kaynatılırsa etkisi büyük olur. Yulaf samanı çayı ile üzerlik otu tohumu da kronik bronşite ve öksürüğe iyi gelir.

Öksürüğe Yönelik Kâinat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

2-3 parça parmak ucu kadar zencefil, iri bir tutam ıhlamur, 1 çay kaşığı hibiscüs, 1 çay kaşığı şahtere bir su bardağı kadar suda 3-4 dakika kaynatılır. 2-3 Dakika demlenip içilir.

Çaya nöbetşekeri konursa öksürük azaltılır.

Günde 2-3 kere meyankökü çiğnemek yararlıdır.

Zencefil, kekik ve alerjik kökenli olmayan öksürükte karabiber faydalıdır.

Kronik öksürük için, 2 adet karaturp, kabak oyacağıyla 5-6 yerinden oyulur. Oyukların içine bal doldurulur ve sadece oyuklarının üstü turp parçacıklarıyla kapatılır. En erken 24 saat içindeki sıvı kaşığa doldurulur ve günde 3 çorba kaşığı şurup şeklinde içilir. Diğer bir tarif şekliyle; 1 adet siyah turp oyulur. Kök yeri kesilip içine bal konur. İçi bal dolu olan turp kökü, bardağın üstüne oturtulur. Bir gece sonra bardağın içine dolan turp suyu içilir.

Kuşburnu, ısırgan, zencefil, şahtere ve hibiscüs çaylarını içmek de çok yararlıdır.

Okaliptüs yağıyla buğu yapmak, sırta ve göğse mentol ve okaliptüs karışımları sürüp üstüne sıcak kompres uygulamak, ayak tabanlarını su-samyağıyla ovup, tuzlu sıcak suya sokmak bu konuda yardımcıdır.

Ayva çekirdekleri kaynatılıp, bol şekerle karıştırılarak günde 3-4 bardak ılık olarak içmeye devam edilir.

Ebegümeci kaynatılır, zeytinyağı ve limon katılarak bol bol yenirse göğsü yumuşatır.Öksürüğü hafifletir ve balgam söker.

2 fincan suyun içine 4-5 diş ezilmiş sarımsak konur, yarıya ininceye kadar hafif ateşte kaynatılır.

Ebegümeci, meyankökü, sinirli ot ve hindiba eşit oranda ince kıyılarak karıştırılır. 1-2 Tatlı kaşığı dolusu hazırlanan karışım, 1 bardak kaynar suyla haşlanır, 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3 kere 1 bardak çay, balla tatlandırılıp içilir.

20 gr andızotu kökü, 5 gr kekik, 5 gr ince kıyılmış çuhaçiçeği kökü karıştırılır. Hazırlanan karışımdan 1 tatlı kaşığı dolusu 1 bardak soğuk suya eklenir. Kaynama derecesine geldikten sonra 1-2 dakika kaynatılır ve süzülür. Biraz balla tatlandırılarak günde 2-4 kere 1 bardak içilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Kaynatılmış salep üzerine zencefil ekilerek içilirse, her türlü öksürük için faydalıdır.

20 gr kekik, 10 gr çuhaçiçeği kökü, 10 gr ezilmiş anason, 10 gr sinirli ot, 10 gr meyan kökü karıştırılır. 1 Tatlı kaşığı dolusu karışım, 1 bardak kaynar suyla haşlanır. 10 dakika demlendikten sonra süzülür ve balla tatlandırılarak, günde 2-3 kere 1 bardak içilir.

3 dirhem köknar içi, 5 dirhem fıstık içi, 10 dirhem ağartılmış badem, 10 dirhem keten tohumu, 30 dirhem bal karıştırılarak, oluşan karışımdan her gün ceviz büyüklüğünde yenilir.

Keten tohumu balla karıştırılıp yenilir.

Şifalı Tarif – Soğan Çorbası

Malzemeler

5 adet orta boy soğan (a, b, C vitaminleri, fosfor, iyot, kükürt)

5 diş sarımsak (a, b ve bol miktarda C vitamini, iyot, kükürt)

3 yemek kaşığı zeytinyağı (fosfor, azotlu maddeler ve F vitamini)

1 yemek kaşığı nişasta (protein, karbonhidrat, kalori)

4 yemek kaşığı rendelenmiş kaşar (kalsiyum, fosfor, protein, karbonhidrat) A 1 litre su

Yapılışı

incecik piyaz şeklinde doğranmış soğan ve sarımsak zeytinyağında kavrulur. Suyu ilave edilip kaynamaya başlayınca, su ile çözülen nişasta çorbanın içine konulur. 2 Dakika da bu şekilde kaynayan çorbanın üzerine kroton ekmek ve rendelenmiş kaşar eklenerek servise sunulur.

Mevsimi

Her mevsim pişirilebilecek bir çorbadır.

Faydaları

B vitamini yönünden zengin olduğu için yorgunluğu giderir. Soğuk algınlığı ve gribe karşı önemli bir yardımcı besin takviyesidir, iştah açıcı özelliği olan soğan, idrar yoluyla vücutta birikmiş su ve üreyi dışarı atar. Yemeklerde kullanılan soğan yağda yakılmadan tüketilmelidir.

Öksürüğe Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Turkuaz (firuze) ve kolsedon. Yeşil ve pembe tonları ve gül yağı kokuları kalp hizasına iyi geldiği için dolayısıyla da akciğerlerinize de iyi gelecektir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Soyalı zerdeçöp + ekinezya + zencefil + karabaş otu + üzüm çekirdeği ekstraktı + sahil çamı yağı ekstraktı + adaçayı yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunurwyanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*