Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Uyuza Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Uyuza Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerUyuz, bir tür parazitin neden olduğu, deri altına yerleşerek kaşıntıya neden olan bir deri hastalığıdır. Bu hastalığa neden olan böcek çok küçüktür ve ancak mikroskop yardımıyla görülebilir. İnsandan insana bulaşan bir hastalık olan uyuz halk arasında “gidişik” olarak da bilinir. Ellerde, koltuk altlarında, parmak aralarında, karın bölgesinde, parmak aralarında yara ve kaşıntıya neden olur. Kaşıntı sonucu iltihap oluşabilir.

Halk arasında uyuz hastalığının pislikten dolayı meydana geldiği gibi yanlış bir düşünce vardır. Bu hastalığa neden olan parazit, temiz ortamda da üreyebilir. Uyuz hastalığı, her yaşta ortaya çıkabilen bulaşıcı bir hastalıktır. Kış aylarında ve sonbaharda daha fazla görülür. Okullarda, askeriyede, toplumun bir arada yaşadığı yerlerde görülme ihtimali fazladır.

Hastalık; 15 yıllık salgın dönemi, 15 yıllık sakin bir dönem izleyen evreler şeklindedir. İnsanların böceğe karşı direnç oluşturması bunun sebebini ortaya koymaktadır. Uyuzlu hastalarda en çok görülen belirti, geceleri artarak görülen kaşınmadır. Bu kaşıntı elde, parmak aralarında, göbek bölgesinde sıktır. Kalçalar, genital bölge, bacaklar da kaşıntı ve yaraların görüldüğü yerlerdir. Kişiyi uykusundan uyandırır. Göğüs ve sırt bölgesinde, ayrıca yüzde kaşıntı ya da yara görülmez. Buralar parazitin tutmadığı yerlerdir. Sadece bebeklerde tüm vücudu sarabilir. Uyuz, deride kıvrımlı ya da çizgi şeklinde tüneller meydana getirir. Bu tünellerin üstü deride siyah noktalarla kaplıdır. Çünkü kir, buraları doldurmuştur. Hastalığın önemli bir belirtisidir. Hastalığın ilerlediği dönemlerde deri pullu ve kabukludur. Erken dönemlerde ise kırmızı kabarcıklar, su kabarcıkları ve döküntü görülebilir. Ayrıca şunu bilmek gerekir ki, kaşıntı ve yaralar görülmeden önce de uyuz vardır ve bulaşıcıdır.

Uyuza Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Taze kekik yapraklarıyla vücut ovulur.

Taze nane yapraklarıyla bütün vücut ovulur.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Beyaz çöpleme kaynatılıp suyu ile kaşınan yerler yıkanır.

Kekik sirkeyle kaynatılıp uyuzlu bölgeye 3 kere pansuman yapılır.

Sabun otu kaynatılıp kaşınan yerlere pansuman yapılır.

Allicin (c6hl0os2) kuvvetli bir mikrop öldürücüdür. Sarımsak ezilerek sirke karışımı veya sade olarak egzama, uyuz gibi hastalıklara sürülürse şifa verir.

Söğüt yaprağının suyu ile kaşınan yerler yıkanmaya devam edilir.

Soğanların kabuklarında bulunan kuersetin, uyuz ve diğer cilt problemlerinde derinin rahatlatma sağlamasına yeterli olur. Uyuz için, 6-7 tane soğanı 600 mİ. Suyun içinde, 15-30 dakika kadar haşlayın. Su soğuduktan sonra bunu tüm vücudunuza sürün.

Aloe’nin yumuşatıcı jeli, sinir bozucu kaşıntılara ve uyuz istilasının neden olduğu tahrişlere karşı güçlü bir etkisi olan, bradikininaz adlı bir bileşik içerir.

Nanenin aktif maddesi mentol, serinletici, anestezik ve antiseptik özellikli bir maddedir. Bazı herbalistler, uyuz tedavisi için yaygın olarak mentol ve benzer bileşikler önermektedirler. Nane, yaban fesleğeni, biberiye, adaçayı, yeşil nane ve kekiği istediğiniz miktarlarda karıştırarak yeterli miktarda çay yapın ve bu çaydan birkaç bardak banyo suyunuza ekleyin.

Kırdığınız birkaç parça cevizi, bir bardak suda, suyun yarısı buharlaşın-caya kadar kaynatarak bir karışım hazırlayabilirsiniz. Daha yoğun bir çözelti hazırlamak isterseniz, bütün haldeki cevizleri üstlerini örtecek kadar suda, suyun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatın. Elde ettiğiniz iki çözeltiyide vücudunuza bolca sürün.

Kan dolaşımını düzenleyen taşlar kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + sarımsak ekstraktı + zeytin yaprağı ekstraktı + turmeric eks-tresi + reishi krem bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.