Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Uyku Bozukluklarına Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Uyku Bozukluklarına Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerUyku bozuklukları

Stresten kaynaklanan uykusuzluk problemlerini düzene sokmaya yardımcı olmak için önerilen bitkisel çayların, yatmadan yarım ya da 1 saat öncesinden içilmesi tavsiye edilir.

Uyku Bozukluklarına Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Melisa, rezene, papatya ve anasondan oluşan bitki çayları içerdiği etken maddeler nedeniyle sakinleştirici özellik taşır.

1 su bardağı keçi sütüyle, 1 su bardağı ev yapımı yoğurdun karıştırılarak yatmadan önce içilmesi tavsiye edilir.

1 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı ıhlamur konularak 10-15 dakika demlenir. Bu çayın yatmadan önce içilmesi önerilir.

Havuç ve kereviz sapının suyunun karıştırılarak içilmesi tavsiye edilir.

1 bardak kaynar suya, 1 tatlı kaşığı rezene toz halinde konulup, 10 dakika bekletilir. Şekerle tatlandırılan çayın yatmadan 1 saat önce tüketilmesi önerilir.

3-4 kaşık kurutulmuş melisa otu (oğul otu) 250 gr kaynar suya karıştırılarak demlenir. Uyku düzeni için kullanılması tavsiye edilir.

Papatya çayı yüzyıllardır uyku vakti içeceği olarak kullanılmıştır. Papatyanın içeriğinde bulunan “apigenin” sakinleştirici etkisi kanıtlanmıştır.

1 bardak kaynar suya atılan bir tutam papatyanın 10 dakika bekletildikten sonra, yatmadan önce içilmesi önerilirSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Lavanta yağı, uykusuzluk da dahil olmak üzere her türlü rahatsızlık için tıbbi tedavinin yanında kullanılan bir bütünsel tıp metodudur. Lavanta yağının bazı bileşenleri hücre zarlarını etkileyerek, hücrelerin birbirleriyle olan etkileşimlerini keser. Yağ sinirlerindeki iletişimi yavaşlattığı için, huzursuzluk halini yatıştırarak uykuya geçmeyi hızlandırır. Ancak tüm lavanta türleri de sakinleştirici değildir. Bazı türleri özellikle de İspanyol lavantası, biberiye gibi sinirleri uyarıcı özelliklere sahiptir. Lavanta yağı satın alınırken yatıştırıcı etkisi olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Akşam yemeklerini erken yemek, aşırı dolu mideyle yatağa girmemek ve çay, kahve, asitli içecekler gibi uyarıcı maddelerin güneş battıktan sonra alınmaması sorunsuz bir uyku için gerekli etkenler arasında sıralanabilir.

Uyku Bozuklukları İçin Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Ametist taşı kullanılır. Gri, mor, lacivert ile lavanta ve gül kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + sarı kantaron + papatya ekstraktı + c – esta + papatya yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunun yanı sıra; biorezonans terapiler, ayak detoksu uygulamaları ve Kozmik Beden Temizliği & detoks yapılması, 84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*