Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Temizleyici Sebzeler, Besleyici Meyveler

Temizleyici Sebzeler, Besleyici MeyvelerMEYVE VE SEBZELERDEKİ ŞİFALAR

meyve sebzeMeyve ve sebzeler kuvvetli birer enerji ve besin kaynağıdır. Enerji verici özelliği açısından meyve ve sebzeler, diğer tüm besin maddelerine oranla daha uygun maddeler içerir. Bu öz maddeler “karbonhidrat” yani “işlenmiş karbon maddesi” ve “glikoz” olarak bilinmektedir.

Glikozun meyve ve sebzede bol miktarda mevcut oluşu, enerjiyi açığa çıkaran temel maddelerin, organik, mineral bazlı doku tuzlarının olduğunu ileri süren yaygın görüşü çürütür. Yıllarca süren deneyim ve araştırmalar, dokuların gereksinim duyduğu tüm minerallerin meyve ve sebzelerde bulunduğunu kanıtlamıştır. Bu nedenle taze meyvelerle, yeşil yapraklı sebzeler en önemli besin maddelerimizin başında yer almıştır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Temizleyici Sebzeler, Besleyici Meyveler

Bamya, bakla, bezelye, biber, börülce, brokoli, domates, fasulye, havuç, salatalık, ıspanak, kabak, karnabahar, kereviz, kırmızı pancar, lahana, marul, patates, pırasa, patlıcan, roka, sarımsak, soğan, semizotu, tere ve turp gibi sebzeler temizleyicidir.

Armut, ayva, ceviz, çilek, dut, elma, erik, fındık, fıstık, hurma, iğde, incir, karpuz, kavun, kayısı, kiraz, limon, mandalina, muşmula, muz, nar, portakal, şeftali ve üzüm gibi meyveler ise besleyicidir.

İşte çok sayıda hastalıklara şifa olan bitkiler dünyası…
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.