Anasayfa / Diyet / Tembeller İçin 10 Adet Kilo Verme Yöntemi

Tembeller İçin 10 Adet Kilo Verme YöntemiKilo vermek, hemen herkesin ortak sorunu… Bunun için “daha az ye, egzersiz yap” söylentileri kulağa hoş gelse de uygulamak kolay olmuyor. Tembeller için bu imkânsız bir durum haline gelir. Fazla kilonuz var; diyet ve egzersiz yapmak zorundasınız. Bir arkadaşınızla diyete ve egzersize başlarsanız bu sizi motive edecektir. Arkadaşınızla egzersiz günleri ayarlayarak eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Kilo Verme Yöntemi

Hızlı kilo almanın sebeplerinden biri de can sıkıntısından sürekli bir şeyler atıştırmaktır. Bunun önüne geçmek için açık havaya çıkıp biraz yürüyüş yapabilirsiniz. Bu sizi oyalayacaktır. Aşağıdaki 10 maddeyi uyguladığınızda, bunlar kilo vermenizde size oldukça fayda sağlayacaktır.

1- Öğün aralarında açlığınızı bastırmak için, her açlık hissettiğinizde bir bardak su için; bu size tokluk hissi verecektir. Hem de su içme alışkanlığı edinmiş olacaksınız.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


2- Günde 4 ya da 5 öğün sebze-meyve yemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Meyve midenize tokluk hissi verecektir. Bir bütün ekmek yeme ile bir porsiyon meyve yeme midenizde aynı hissi uyandıracaktır.

3- Sırf canınız istiyor diye yemek yemekten vazgeçin. Kendinizi tatmin etmek için bunu yapmanız gerekmiyor. Böyle davranmanız kendinizi daha kötü hissettirecektir.

4- Akşam yemeğini erken bir saate alarak yemekten sonra televizyon karşısında abur cubur yemeyin. Çünkü akşam metabolizma zayıflar ve yedikleriniz yağ olarak size geri döner.

5- Mümkün oldukça evde az zaman geçirin. Dışarı çıkın, temiz havada yürüyüş yapın; yemek yeme fikrini kafa- .j nızda silin atın.

6- Sürekli meşgul olacağınız bir şeyler yapın. Kitap okuyun, müzik dinleyin, resim yapın. Kafanız meşgul olmadığı zaman aklınıza yemek yeme dışında bir şey gelmez.

7- Yemek porsiyonlarını azaltmak için küçük tabaklar kullanın. Büyük tabak, yemeği az göstereceği için daha fazla yemek alma ihtiyacı duyarsınız.

8- Egzersiz yaparken incelmeyi değil sıkılaşmayı hedefleyin. Zaten yaptığınız diyetle inceleceksiniz. İncelen vücudunuzun sıkılaşmaya ihtiyacı olacaktır.

9- Egzersiz yapmak için spor salonuna gidemiyorsanız, evinizde uygun egzersiz hareketlerini yapabilirsiniz.

10- Unutmamak gerekir; hareket etmeyen vücut kilo alır.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*