Anasayfa / Sağlık Haberleri / Tanju Çolak Kanserle Mücadele Çalışmalarına Destek Verdi

Tanju Çolak Kanserle Mücadele Çalışmalarına Destek VerdiHalk Sağlığı İl Müdürlüğünce Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde, kanserle mücadele standının açılışı yapan Çolak, “Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır” yazılı tişört ve şapka giyerek çalışmalara destek verdi.

Kanserde erken teşhisin çok önemli olduğunu, vatandaşların bu konularda bilinçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Çolak, bu işte en büyük görevin medyaya düştüğünü söyledi.

Çalışmalara destek vermek için Muğla’ya geldiğini anlatan Çolak, “Ülke olarak kanserden korktuğumuz için erken teşhis yaptırmıyoruz. Özellikle toplumun önde gelenlerinin ve medyanın bu çalışmalara destek vermesi gerekir. Ben kendi adıma böyle çalışmalara ülkenin neresinde olsa katılırım. Yeter ki bizden destek istesinler, iletişime geçsinler” dedi.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Nuri Ceyhan ise Tanju Çolak’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Toplum Tabanlı Kanser Tarama Programı ile belirli yaş grubundakilerin kanser taramalarını yapmayı hedeflediklerini bildiren Ceylan, buna yönelik aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezi çalışanlarına verilen eğitimlerin tamamlandığını, kanser taraması için gerekli malzemelerin Halk Sağlığı Müdürlüğünce temin edildiğini anlattı.

Kanser tarama programı kapsamında bilgilendirmek için el broşürleri ve afiş hazırladıklarını ifade eden Ceylan, “Meme, serviks ve kolorektal kanser, tarama yöntemleri ile erken teşhis edilebilen kanser türleridir. Kanser, Türkiye için önemli bir halk sağlığı sorunudur” diye konuştu.

Ceyhan, daha sonra kanserle mücadele çalışmalarına desteği nedeniyle Çolak’a plaket verildi.

Tanju Çolak, vatandaşlar ve sağlık çalışanlarıyla fotoğraf da çektirdi.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*