Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / TAKVİYE OLARAK ALINACAK DESTEKLEYİCİ BİTKİSEL ÜRÜNLERİ NASIL SEÇECEĞİZ?

TAKVİYE OLARAK ALINACAK DESTEKLEYİCİ BİTKİSEL ÜRÜNLERİ NASIL SEÇECEĞİZ?TAKVİYE OLARAK ALINACAK DESTEKLEYİCİ BİTKİSEL ÜRÜNLERİ NASIL SEÇECEĞİZ?

Bitkisel ilaçlar, genel olarak Avrupa’da kullanılmaktadır. Almanya’da doktorlar, tıp okullarında bitkisel tedavileri ders olarak görmektedirler ve bitkisel ilaçları denetleyen bir komisyon bulunmaktadır. Kuzey Amerika’da ise bitkisel ilaçlar, besin takviyesi olarak görüldüklerinden ilaçlar gibi bir düzenlemeye alınmamıştır.

Bitkisel ürünler, 1994’teki Gıda Destekleri Sağlık ve Eğitim Yasası’ ndan beri beslenmeyle ilgili bir ek olarak düzenlenmiştir. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi, bitkisel destekleri ilaç olarak tanımamakta ve bu bitkilerin etkiselliklerini kabul etmemektedir. Bu davranış, bunları üreten firmaların ürünlerinin üzerinde tüketicilerini tam anlamıyla bilgilendirebilen yazılar koymalarını engellemiştir ayrıca üreticilerin içerik, kalite, dayanıklılık ve etkililik üzerine test yapmaya gerek duymamalarına yol açmıştır. Bu yüzden paketlerin üzerinde sağlıkla ve yararlarıyla ilgili yazılar bulunmaz, sadece “Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi tarafından değerlendirilmemiştir. Bu ürün herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tanımlamak, tedavi etmek, iyileştirmek için üretilmemiştir” ibaresi bulunur.

Bitkisel destek ürünlerini üreten firmalar, ürünlerinin genel sağlık üzerine etkilerini ayrıca vücut fonksiyonlarını ve yapısını olumlu yönde etkileyen yönlerini açıklamak istemektedirler. Hastalıklarla ilişkilendirilebilecek anlatımlar katı bir biçimde yasaklanmıştır, bu da ürünün bir hastalığı tedavi edebileceğini, engelleyebileceğini ya da şifa vereceğini kesinlikle söyleyeme-mek demektir.

Yine de şimdilerde, özellikle akne için üretilen bitkisel destek ürünlerinin etiketlerinde yararlılıkları yazılabiliyor çünkü akne bir hastalık olarak görülmüyor.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Bitkisel destekler, bitkilerin etkisel yönde en güçlü oldukları zamanda toplanan, depolanan ve bunlardan imal edilen doğal maddelerdir. Küçük işletmelerden büyük şirketlere kadar bu alandaki tüm üreticiler, ürünün aynı etken maddelere ve potansiyele sahip olması için küçük bir garanti ibaresi ilkesinde birleşmişlerdir. Bir bitkisel destek ürünü aldığınızda ürün miktarının yanında yazan “standartlaştırılmıştır” ibaresi bunun göstergesidir. Bu ibare ürünün; yeterli, aktif içerik miktarına sahip olduğunu ve tavsiye edilen ölçülerde sunulduğunu anlatır.

Hangi bitkisel ürünü almayı seçerseniz seçin, bunun katkısız olduğunun onaylanmış olması gereklidir. Bilmediğiniz firmaların bitkisel ürünlerini almayınız. Üzerine böcek zehri ya da kimyasallar sıkılmış ya da hijyenik olmayan koşullarda toplanıp depolanmış bitkilerden üretilen ürünleri kullanmak istemezsiniz. Bu yüzden satın aldığımız bitkisel destekleri üreten firmanın sağlam bir üne sahip olması ve yurt çapında zinciri olan ilaç satış noktalarında satılıyor olması önemlidir.

Birçok bitki, etiketinde belirtildiği oranlarda tüketildiğinde yeterince güvenlidir. Ciddi yan etkilerse belirtilen dozajın üzerinde alındığında ya da diğer başka bir ürünle veya ilaçla birlikte alındığında ortaya çıkmaktadır. Bitkisel takviyeleri kullanırken her zaman üzerinde yazılan yöntemleri ve dozajları takip etmemiz gerekmektedir. Tabii bu bitkisel destekleri, içerikleri hakkında bilgi sahibi bir uzmanın rehberliğinde kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Eğer bir bitkisel destek ürünü kullanmayı tercih ettiyseniz bunu bir ilaç tedavisi olarak değil, bir deney olarak görün ve gerekli önlemleri alın. Bu kitap içinde anlatılan bilgilendirmeleri takip edin. Özel bitkiler ve değişik türde bitki destekleri hakkında bazı araştırmalar yapmayı da isteyebilirsiniz. Yan etkileri ve karşılaşılabilecek diğer sorunları da göz önünde bulundurun.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.