Anasayfa / Kadın Sağlığı / Sütyenle Uyumanın Zararı Varmıdır?

Sütyenle Uyumanın Zararı Varmıdır?Hayatımızın ayrılmaz parçası olan sutyenler, kiminin pek hoşlanmadığı, kiminin de fazlasıyla bütünleştiği bir iç çamaşırı. Ancak sutyenle uyumak bazı zamanlarda vücudun anatomisi açısından sakıncalı olabiliyor.

KADINLARIN ÇOĞU EVE GELDİĞİNDE BÜTÜN GÜN VÜCUTLARINI SIKAN SUTYENLERİNDEN KURTULMAK İÇİN CAN ATAR.

sutyenle uyumak

Eğer 24 saat sutyenle yaşamaya alışkınsanız, bilmeniz gerekenler var. Sizi sutyeniniz hiç rahatsız etmiyorsa, gün boyunca kullanıyor olabilirsiniz. Uzmanlara göre haftada bir geceden fazla sutyenle uyuma alışkanlığınız varsa, sağlık problemleri yaşamamak adına sutyeninizin modelini değiştirmelisiniz. Sutyenle uyumanın zararlı olduğuna dair bilimsel kanıtlara henüz ulaşılmamış olsa da, uzmanlara göre yanlış sutyen, vücudun anatomisini olumsuz etkileyebiliyor. Günlük hayatımızın kurtarıcısı olan ve göğüs formumuzu olduğundan daha düzgün gösteren yardımcımız sutyenlerin, aslında uzman yardımıyla doğru ölçülerde seçilmesi şart.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Zararlara gelecek olursak, bu biraz da sutyeninizin modeli göre değişiyor. Bu noktada nasıl bir sutyen seçtiğinizin önemi çok büyük. Göğüslerinizi fazla sıkan, dolgulu, balenli veya toparlayıcı özelliği olan sıkı modeller göğüs dokusunda kitlelerin oluşmasına neden olabiliyor. Daha ileri aşamalarda ise enflamas-yona sebep olduğu için uzmanlara göre ciddi hastalıkları tetikleyebileceği öngörülüyor. Yine de sutyenle uyuma alışkanlığınız varsa ve bu sizi rahatsız etmiyorsa, bustiyer niteliğindeki terletmeyen, esnek modelleri tercih edebilirsiniz.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.