Anasayfa / Şifalı Bitkiler - Bitkisel Sağlık / Strese Yönelik Pratik Bitkisel Formüller

Strese Yönelik Pratik Bitkisel FormüllerÇağımızın en büyük problemi ve çoğu hastalıklara neden olan stres, yapılacak işlerin çoğalması, dinleneceğimiz zamanın azalması, manevi değerlerimizi ihmal etme gibi durumlardan kaynaklanan özel bir haldir. Uzun süren stres, vücudun direncini azaltıp, kanser, kalp hastalıkları ve kolesterol gibi birçok hastalığa neden olur. Strese karşı en uygun ve rahatlatıcı adım, bulunduğumuz durumu kabullenmekten geçer.

Stresin artmasına yol açan önemli etkenlerden biri de, hayatta aşırı isteklerde bulunarak ve sürekli onların peşinden koşmaya çalışarak kendimizi gereğinden fazla yıpratmaktır. Strese karşı melisa, şerbetçi otu, papatya, rezene, anason, lavanta, fesleğen, nane, gülsu yu, esmer şeker kullanılabilir. B vitami nini özellikle tüketmek gerekir.

Stresle başa çıkmada sporun ve dü zenli egzersizlerin önemi çok büyüktür. Bazı taşların da stresi yok etmeye etkisi vardır. Özellikle ameteist bu konuda yardımcıdır. Bazı kötü kokular olumsuz duyguları ve stresi artırırken, bazı güzel ve özel kokular da stresi azaltır. Sandal ağacı, lavanta, limon, sardunya, portakal, melisa, gül, papatya, kantaron gibi kokular sinir sistemine iyi gelir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Strese Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Strese karşı melisa, şerbetçi otu, papatya, rezene, anason, lavanta, fesleğen, nane, gülsuyu ve esmer şeker kullanılabilir.

Özellikle bol miktarda B vitamini tüketmek gerekir.

Spor ve düzenli egzersiz yapmak önemlidir.

Sandal ağacı, limon, sardunya, portakal, gül gibi kokuların sinir sistemini sakinleştirici özelliği mevcuttur.

Gözlerinizin içini daima güldürüp, kalbinizi sevgiyle doldurun. Sıkıntılarınıza gülümseyerek bakın ve onu uzaklaştırın.

Bugünü yaşayın, herkesi affedici ve herkese yardım edici ruhta olun.

Stres İçin Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Ametist taşı kullanılır. Mor rengi ve lavanta ile reyhan kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + karabaş otu + sarı kantaron + papatya ekstraktı + c- esta + papatya yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.