Anasayfa / Çocuk Sağlığı / Sıklıkla Okul Değiştiren Çocuklar Risk Altında

Sıklıkla Okul Değiştiren Çocuklar Risk AltındaOkul değiştiren çocuğun psikolojisi

okul degistiren cocukWarwick Tıp Fakültesi’nde çalışan araştırmacıların American Academy ofChild and Adolescent Psychiatry’Ae yayımladığı bir makaleye göre sıklıkla okul değiştiren çocukların ilerleyen yıllarda psikotik belirti gösterme ihtimalleri daha fazla.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Profesör Svvaran Singh ve arkadaşlarının gerçekleştirdiği araştırmada 12 yaşındaki katılımcılarla görüşülerek, son altı ay içinde halüsinasyon, delüzyon (aksine çok açık kanıtlar olsa da bağlı kalınan güçlü inanç) ve düşünce karışıklıkları (düşüncelerin beyne dışarıdan sokulduğunu, beyinden çalındığını veya radyo, televizyon gibi araçlarla yayınlandığını düşünme) gibi psikotik deneyimler yaşayıp yaşamadıkları anlaşılmaya çalışılmış. Üç veya daha fazla okul değişikliği yaşamış çocukların bu belirtileri gösterme oranlarının diğerlerinden %60 daha fazla olduğu tespit edilmiş. Araştırmacılar, okul değişikliğinin çocuklarda özgüven eksikliğine ve sosyal yenilgiye (bir gruptan dışlanmaktan dolayı yaşanan olumsuz deneyim) neden olabileceğini söylüyor. Araştırmacılardan Dr.

Cath Winsper da öğrencilerin yeni ortamlara kolayca uyum sağlayabilmesi için okulların yeni stratejiler denemesi gerektiğini söylüyor.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.