Anasayfa / Beslenme / Sevgililer Günü’nde Sağlıklı Bir Masa

Sevgililer Günü’nde Sağlıklı Bir Masa• Özel günler kaçamak günleri olmak zorunda değil! Sağlıklı seçimler yapmak ve o günü hem hafif hem de muüu kılmak mümkün. 14 Şubat’ta partnerinizle sağlıklı beslenip diyete sadık kalırken, bir yandan da Sevgililer Günü ruhunu doyasıya yaşayabilirsiniz. Nasıl mı? Dyt. Kargu, Sevgililer Günü’nü en özel kılan şeyin şüphesiz beraber yenecek romantik bir akşam yemeği olduğunu söylüyor:

“Bunun için önümüzde iki seçenek var. Bunlardan birincisi akşam yemeği için dışarıda yapılan bir rezervasyon.

İkincisi ise evde hazırlanacak romantik bir masa.”

• Sevgililer Günü’nü dışarıda geçirecekler dikkat! Öncelikle seçilecek restoran çok önemli. Izgara et, tavuk, balık menüleri tercih edebileceğiniz bir restoran olmalı ve fast-food yiyeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


• Yoğurdu ve sebzeli mezeleri tercih eder, yağlı olanlardan uzak durursanız alacağınız kalori miktarını sınırlandırmış olursunuz.

• Ana yemekten önce alınacak bir porsiyon çorba mideyi ana yemeğe hazırlar ve hafif kalorisiyle diğer besinlerden fazla almanızı engeller. Çorba seçiminde kremasız, ekstra sos ilavesi olmayan sebze çorbaları tercih etmeniz daha sağlıklı olur.

• Ana yemeğin yanmda patates, pilav, makarna gibi garnitürleri almayıp, onun yerine sevdiğiniz bir salata çeşidini siparişlerinize ekleyin.

• Alkol; kalorisinin yüksek olması sebebiyle sağlıklı beslenme içerisinde önerilmez. Fakat, özel gününüzde ille de bir alkol kaçamağı yapacaksanız, bunu şaraptan yana kullanabilirsiniz. Şarap; rakı, votka, viski, martini gibi içkilere göre daha az kalori içerir. Kadın için 1 kadeh, erkek için 2 kadeh şarap uygun bir miktar.

• Tatlı olarak sütlü ya da meyveli hafif tatlıları tercih etmeli, şerbetli ağır tatlılardan uzak durmalısınız. Bir porsiyon südü tatiıyı partnerinizle paylaşabilirsiniz. Bu paylaşımı yemeğin hemen üzerine yapmak yerine yemekten 2 saat sonra yapmanız daha doğru olur.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.