Anasayfa / Beslenme / Sebzeler Temizleyici, Meyveler İse Besleyicidir

Sebzeler Temizleyici, Meyveler İse BesleyicidirSebzeler Temizleyici, Meyveler İse Besleyicidir

Sebze ve meyvelerinizi tüketmeden önce, günümüz çevre ve toprak kirliliğini (nitrat fazlalığı ve toksin vs.), Yetiştirme aşamasında tatbik edilen hormon ve antibiyotik vs. Katkıların zararlarını minimuma indirmek için elma, üzüm, limon sirkelerinden birine karıştırılmış sıcağa yakın ılık suda 5 dakika bekletilmesini öneririz.

Bitkilerden hazırlanan yiyecek ve içecekler tedavi edici kürler dışında kesinlikle fazla pişirilmeden ve suları dökülmeden günlük olarak tüketilmelidir. Mümkünse suları içilerek tüketilmelidir. Meyve ve meyve hoşaflarında da aynı metot geçerlidir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Alışkanlık haline getirdiğimiz ve sıkça kullandığımız portakal, greyfurt, elma, vişne, kayısı, erik gibi meyve sularını mevsiminde çiğden sıkarak iç-meli, konsantre hâlde kullanmamalıyız. Bunları tüketirken, kilonuza göre içeceğiniz miktar 1-2 bardak olmalıdır.

Aç karnına portakal, greyfurt gibi asitli meyve suları içilmemeli, mümkünse yemek aralarında uygun miktarlarda tüketilmelidir. Kür uygulamaları bunun haricindedir. Kür uygulamalarında, zeytinyağı ile yudum yudum içilen meyve suları bununla karıştırılmamalıdır.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.