Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Saman Nezlesi ve Bitkisel Çözümler

Saman Nezlesi ve Bitkisel ÇözümlerBazı maddeler, bağışıklık sisteminin aşırı tepki vermesine rol açarak, bunun iç yüzeyinin kızarıp kabarmasına neden olur. Bu durum “alerjik rinit” olarak bilinir ve polen alerjisinin neden olduğu saman nezlesi yaygın gören tiptir.

Havada uçuşan çiçek polenleri otları ve ağaçlar saman nezlesine sebep olabilir.

Diğer alerjik rinit türlerine, hayvan kılı, tüyleri, havadaki toz zerrecikleri hava kirliliği ve parfümlerle saç spreylerinde bulunan kimyasalların olur.

Saman nezlesi tuhaf bir şekilde her yıl tekrarlanan alerjik bir mevsimsel hastalıktır. Hastalık nöbeti birden başlar ve çoğunlukla şiddetli hapşırma ile birlikte olur; gözlerden ve burundan yoğun ve rahatsız edici bir akıntı gelir; genel bir sinirlilik ve bitkinlik olur. Hastalık yüksek, dağlık bölgelerde veya deniz kenarı yerlerde daha az görülür. Çiçeklerin polenleri ile daha da ciddileşir. Deniz banyosu çoğunlukla faydalıdır ve deniz yolculuğu çoğunlukla tam bir rahatlama verir.

Havaya karışan alerjenlere, özellikle çiçek tozlarına karşı gözler, burun ve üst solunum yolları mukozalarının alerjik iltihabı, yaz nezlesi, saman nezlesi genellikle her yıl belli mevsimlerde görülür. Saman nezlesi hassas ve duyarlı göz ve burun bölgelerinde alerjik tepkilere neden olan bir madde ile meydana gelir.

Saman Nezlesine Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

Daha iyi nefes alma teknikleri, dik durma, daha fazla idman yapma, sigarayı bırakma, rejim yapma, kabız kalmama gibi sağduyulu önlemler çok önemlidir. İlk birkaç günü portakal yiyerek, havuç veya kırmızı pancar suyu içerek ve çiğ sebzelerden oluşan karışımları yiyerek geçirin. Bir hafta boyunca kırmızı et, karbonhidrat, içeren besinler, sütürünleri, yumurta, hububat ve bakliyat yemeyin.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Doğal sebzelerden dolayı meydana gelen bir alerjiniz varsa, çiçekler gibi meydana geldiği sezonu biliyorsunuz, bir ay öncesinden hazırlanan bal peteğini 15 dakika boyunca bir çay kaşığı büyüklüğünde bal peteğini çiğneyin ve sonra atın.

Yonca yaprağı alerjiyi kontrol altına almak için kullanılır. Böylece alerji mevsimi yaklaştığında düzenli olarak yaklaştığında düzenli olarak içilirse etkili olur. 1 litre kaynar suya 1 çay kaşığı taze çiçek atarak 10 dakika demleyin.

Okaliptüs yaprağı. Hatmi çiçeği ve menekşenin her birinden 25’er gr alınıp hazırlanan karışımı 600 mİ su içinde kaynatan ve bir havlu altında soluyun. Tazeleyici ve hoş bir deneyim olacaktır.

Birer tutam çam ve okaliptüs yaprağını 600 mİ suda haşlayın ve nöbet sırasında alın.

300 mİ (bir buçuk su bardağı)çok sıcak suya birkaç damla okaliptüs ve nane esansı damlatılıp, buharını içinize çekmemiz ağrıyan sinüslere iyi gelebilir. Ya da birkaç damla lavanta yağıyla karıştırılıp burun çevresine sürebilirsiniz.

Baş ve işaret parmağı arasındaki deriye bir dakika boyunca bastırın. Diğer el içinde tekrarlayın.

Kuzukulağı kökünü alın. Toz haline getirin ve burun deliklerinize çekin.

Saman Nezlesine Yönelik Taşlar, Renkler ve Kokular

kuamarin taşı kullanılır. Mavi ve okaliptüs ile nane kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + zencefil + çörek otu ekstraktı + karabaş otu + keçi boynuzu pekmezi + üzüm çekirdeği ekstraktı + okaliptüs yağı + nane yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.