Anasayfa / Sağlık Haberleri / Sağlıkta da fark yaratan ekip

Sağlıkta da fark yaratan ekipOKAN Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu bünyesindeki Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programları ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Anestezi, Odyometri, Patoloji Laboratuvar Teknolojisi ve Sağlık Kurumlan işletmeciliği programlarında geleceğin sağlıkçılarını yetiştiriyor. Üniversite, Sağlık Bilimleri Enstitüsündeki Beslenme ve Diyetetik ile Hemşirelik Yüksek Lisans programlarının yanı sıra Sağlık Yönetimi ve İstanbul’daki ilk ve tek Beslenme ve Diyetetik Doktora programları ile bilim insanlarının yetiştirilmesine katkı sağlıyor. Üniversite, YÖK onayıyla bu yıl açılan Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile sağlık alanındaki lisans programlarının sayısını artırmış oldu.

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Türkiye’nin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamaya yönelik her alanda programlar açtıklarını belirterek, Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile daha da güçlendiklerini söylüyor. Bekir Okan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyoruz. Sağlık alanında ülkemizin yaptığı atılımlara paralel olarak açtığımız yeni bölüm ve programlarla dünya standartlarında sağlıkçılar yetiştiriyoruz” diyor. Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile edindikleri tecrübeleri Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile üst seviyeye taşıyacaklarını belirten Okan, “Sektör ile yapacağımız işbirlikleri ile hem program ve bölüm çeşitliliğini arttıracağız hem de öğrencilerimize staj imkanlarının yanı sıra mezun olur olmaz iş bulmaları konusunda yardımcı olacağız” diye konuştu.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


2012-2013 akademik yılında Okan Üniversitesi’nde toplam 2 bin 176 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. Eğitime başladığı 2003 yılından itibaren bugüne kadar üniversite en çok mezunu bu akademik yılda vermiş oldu.

683’ü ön lisans, 1.061’i lisans ve 432’si lisansüstü programlardan mezun olan öğrencileri ile gurur duyduğunu belirten Bekir Okan, “10 yıl önce 85 öğrenciyle eğitim-öğretime başlamıştık. Şimdi 12 bin öğrencimiz var.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu [Lisans]

Beslenme ve Diyetetik Çocuk Gelişimi

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hemşirelik

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (önlisans]

Ameliyathane Hizmetleri Anestezi Çocuk Gelişimi Diyaliz

Elektronörofizyoloji ilk ve Acil Yardım

Odyometri Optisyenlik Patoloji Laboratuar Teknolojisi Perfüzyon Teknikleri Radyoterapi

Sağlık Kurumlan işletmeciliği Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Tıbbi Görüntüleme Teknolojileri Tıbbi Laboratuar Teknolojisi Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Yaşlı Bakım Hizmetleri

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

–    Doktora

Beslenme ve Diyetetik Sağlık Yönetimi

–    Yüksek Lisans Beslenme ve Diyetetik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hemşirelik

Sağlıkta Kalite Yönetimi Sağlık Yönetimi
Bir yorum

  1. okan üniversitesi güzel kaliteli bir sitedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.