Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Sağlıklı Olmanın Vazgeçilmez Kuralları

Sağlıklı Olmanın Vazgeçilmez KurallarıSağlıklı Olmanın Vazgeçilmez Kuralları

Sağlıklı olmak; gıda, uyku ve riyazetten yani hareketten geçer. Sıhhatlerini korumak isteyenler, yiyecekleri gıdalara çok dikkat etmelidirler. Açlık hissetmeden önce yemek yenmemelidir. Kış mevsimlerinde ısıtıcı, yaz mevsimlerinde ise tabiatı soğuk gıdalar yenmelidir. Gıdaların cinsine bakmalı, miktarına dikkat etmeli, pişmesine önem verilmelidir. Zayıf bünyeli olan kimseler, çok besleyici gıdalar yemelidirler. Yemekten sonra çok su içmemelidir. Hiçbir vakit mide tam doluncaya kadar yenmemelidir. Yemeğin hazmedilmesi için ise yemeklerden sonra biraz hareket edilmesi şarttır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Uyku, nefsin kuvvetini rahatlatır ve cevherini çoğaltır. Sağlam bir bünyeye sahip olabilmek için zamanında yatmak, zamanında kalkmak ve yeteri kadar uyumak lazımdır. Uyku, derin olursa iyi olur. Gündüzleri uyumak ve aç karnına yatmak iyi değildir.

Güreşmek, ata binmek, koşmak, sıçramak ve jimnastik gibi riyazetlerin yapılması gerekir. Böylelikle beden yumuşar, rutubet vücudu terk eder. Riyazeti terk etmek, hayatı terk etmek gibidir. Riyazetten sonra vücudu yağlamak ve ovmak faydalıdır.
Bir yorum

  1. sağlık olmadan ne mutluluk ne huzur olur para her şey değildir.

    herkes sağlığının kıymetini bilsin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.