Anasayfa / Beslenme / Sağlıklı Beslenme Formülleri

Sağlıklı Beslenme FormülleriBeslenme ile hastalık arasındaki bağı, tıp göz ardı etmektedir. Beslenmek, gerekli en temel ihtiyaçlarımızdan biridir. Dünyanın her yerinde yapılan araştırmalar, kötü beslenmeyle hastalıklar arasında bir ilişki olduğunu kanıtlar. İnsan vücudundaki iç kirliliğin ölçüsü çok fazladır. Bu kirliliklerin en büyük nedeni, rafine hâle getirilmiş ve kimyasal maddelerle yapaylaştırılmış besin maddeleri yani konsantre ürünlerdir.

Yapılan otopsilerde, damarlardaki tıkanıklıklar ve bağırsaklara yerleşmiş eski dışkı kalıntıları, iç kirliliğimize en iyi örnektir. Bağırsaklardaki kokulu gaz birikimi ve ağız kokusu ise bu kirliliğin başka bir işaretidir.

Doğru beslenme, mukus ve protein içermeyen besin maddelerinden oluşmalıdır. Hastalıkların asıl nedeni yanlış beslenmedir. Ancak doğru beslenmeyle tedavi sağlanabilir. Vejetaryenlik, meyve ve kabuklu yemiş diyeti, sayısız beslenme kürleri ve oruç tedavilerde faydalı olur.

Doğanın en büyük şifa aracı olan oruç, bilinçsizce kullanılması nedeniyle çoğu insana gerçek şifasını verememiştir. Bu nedenle orucun tüm ayrıntılarıyla bilinmesi büyük önem taşır.

Vücudun mukus, kalsiyum, fosfat gibi ağırlık yapıcı atık maddelerle tıkanmasına izin verirsek, yüksek tansiyondan dolayı kalbin, kan dolaşımının düzenli sirkülasyonunu sağlamakta zorlanacağını da göze almamız gerekir. Günümüzde hastalıksız ve mukussuz bir insana rastlayamazsınız.

Ragnar Berg’in Listesi

Günlük besinler içinde bulunan zararlı asitleri tutmak ve etkisiz hâle getirmek için mümkün olduğu kadar mineral içerikli ve asit oluşturmayan besinler gerekir. Eğer et, yumurta, süt ve karbonhidratlı besinler tüketiyor, aynı zamanda da sağlıklı kalmak istiyorsanız meyve ve karbonhidrat içermeyen sebzeleri de tüketmeniz uygundur. Besinlerin pozitif özellikleri, bol suyla pişirme sırasında değişime uğrar. Besinin tüm faydaları ve değerli mineralleri suyla birlikte yok olur.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Dr. Lahmann’ın almanya’daki sanatoryumunda, besin maddeleriyle ilgili araştırmaların yapıldığı özel laboratuvardan görev yapan ragnar berg’in listesi, asit oluşturmayan besinleri en güzel şekilde aktaran listelerin başında gelmektedir. Berg’in listesinde şu ifadelere yer veriliyor:

“Sağlıklı besinleri zehirli hâle dönüştüren çeşitli yöntemler vardır. Örneğin, kuru meyvelerin kükürtlü işleme tabi tutulması, bozulmasını önlemek amacıyla konserve gıdalara natriumbenzoat veya salisilik asit eklenmesi. (Her ikisi de güçlü zehirlerdir.) En tehlikeli metot ise sülfürik asit buharının kullanılmasıdır.”

Bu listedeki gıdalarla farklı bir hayata başlayabilir, sağlıklı yaşam enerjinizi artırabilirsiniz.

ragner1

ragner2

ragner3

ragner4

kalori1

kalori2

kalori3
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.