Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Reflüye Hangi Yiyecekler İyi Gelir?

Reflüye Hangi Yiyecekler İyi Gelir?REFLÜYE HANGİ YİYECEKLER İYİ GELİR?

Pek çok kişinin sıkıntısını çektiği reflü, bir mide rahatsızlığı olup yediğiniz gıdalara dikkat etmeniz gerektiği gibi sizi rahatlatabilecek yiyeceklere yönelmenizin de büyük bir faydası olacaktır. Bu dönemde asitli meyveler ve içeceklerin yenmemesi konusunda dikkatli olmanız ağrılarınızın tetiklenmemesini sağlar. Bunun yanı sıra kafein, çikolata ve alkol nedeni ile de reflü ağrıları artabileceğinden bunları tüketmemeye de dikkat etmelisiniz.

logox-1

Reflü rahatsızlığınızın ilerlememesi ve size daha fazla sorun yaratmaması için yediklerinize ve içtiklerinize dikkat ederken dikkat edeceğiniz yiyecek ve içecekler kadar beslenmenizde mutlaka tüketmeniz gereken besinler de bulunmaktadır.

Lifli Gıdalar: Sindirim sırasında aşırı mide asidinin salgılanmasını engellediğinden dolayı tam tahıllı gıdalar ve lif bakımından zengin besinler reflü sorunlarınızın azalmasına ve bu rahatsızlığınız yoksa oluşma riskinin azalmasına olanak sağlayacaktır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Bitkisel Protein: Bitkisel besinlerin içinde bulunan protein, yemek borusu ile mide arasında asit geçişini engellemekte olan özofagus kasını zorlamadığı gibi bu kasın fonksiyonlarını daha iyi yerine getirebilmesi ve fonksiyonlarının gelişmesi için yardımcı olacaktır. Bitkilerden alınan protein hayvansal gıdalardan alınan proteinden daha faydalı olabilmektedir.

Sebzeler: Tüm sebzelerin genel olarak reflü hastalarına iyi geldiğini görebilmek mümkündür. Ancak bunlar arasında domatesi ayrı tutmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra tüketeceğiniz sebzeleri yağsız ya da çok az yağlı tüketmeniz de önem taşımaktadır.

Bunların yanı sıra mide asidinin fazla salgılanmasına neden olmayan ve reflü tetikleyici olmayan elma, muz, beyaz peynir, esmer pirinç, balık, haşlanmış tavuk gibi besinler de tüketilebilmektedir.

www.hanimelim.com
Facebook/hanimelimcom
Twitter/hanimelimcom
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*