Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Reflü Nedir? Reflü İçin Bitkisel Takviyeler

Reflü Nedir? Reflü İçin Bitkisel TakviyelerReflü

Mide ekşimesiyle, mide asidinin geriye taşınarak yemek borusunu tahriş etmesiyle kaynaklanır.

Reflü, gereğinden fazla ya da hızlı yemek yemek, ağır, yağlı ve baharatlı yiyecekler tercih etmek ve çok miktarda alkol almak neden olabilir.

Fazla kilolu olmak da reflü ve hazımsızlık nedenleri arasındadır.Stres ve sigara, hazımsızlığa rol açabilir.Yemek borusu girişimdeki kapakçığı kontrol eden kasların zayıflığı, mide ekşimesine neden olabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Kişniş, meyan kökü çayı tüketilir.

Çiğ patatesin suyu sıkılarak aç karnına içilmesi ya da patatesin çiğ olarak yenmesi önerilirSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Masaj, karın bölgesinde ki dolaşımı arttırdığından, sindirim sorunları için iyi bir tedavidir. Bergamot, papatya, rezene, melisa, nane uçucu yağları reflünün tedavisinde kullanılabilir. Yağlardan birini karın bölgesine hafif basınç uygulanarak, saat yönünde ovuşturun.

ABir elinizin baş ve işaret parmağıyla, diğer elin baş ve işaret parmakları arasında kalan deriyi sıkıştırın. Aynı işlemi diğer eliniz için tekrarlayın.

Reflüye Yönelik Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular Pirit ve sitrin. Sarı rengi ve limon kokusu kullanılabilir.

Kozmik yaşam merkezi’nden öneriler

Alfa alfa + zencefil -»-kişniş + meyan kökü ekstraktı +sibirya çam fıstığı yağı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.

Bunu yanı sıra; kişniş, meyan kökü kalem, papatya ve rezene kür setimizden kullanılması tavsiye edilir.

84 mineralli Kozmik Kristal Tuz kullanılması önerilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.