Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Negatif duygulara toprallanma ile son

Negatif duygulara toprallanma ile sonSeda Diker

Bilinçaltı Uzmanı/İlişki Koçu

NEGATİF DUYGULARA TOPRAKLANMA İLE SON

Bilinçaltı Uzmanı ve İlişki Koçu Seda Diker, 21 günün vücudun davranış değişikliğini anlamasını sağlamak için gerekli bir süre olduğunu, ancak kalıcı bir değişiklik için çalışmalara devam etmek gerektiğini söyleyerek başlıyor söze. “Unutmayın ki 21 gün sadece bir başlangıç. Gerçekten emek harcamadan kalıcı değişiklikleri sağlamak çok zor. O yüzden kendinize yeterli süreyi tanıyın, acele etmeyin ve kendi mucizenizi kendiniz yaratın” diyor.

Diker’in bu yöndeki metodu, negatif duyguları nötralize eden ‘topraklanma seansı’. Diker bunu şöyle anlatıyor: “Günlük konuşmamız esnasında beynin alfa frekansında olduğunu biliyoruz, seans sırasında ise nefes sayesinde beyin dalgalarını yavaşlatarak beta seviyesine iniyoruz. Bu seviye hipnoz değildir.

Negatif duygularSağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Asıl amaç, odağınızı kendinize yönlendirmeniz. Ardından sizi rahatsız hissettiren, üzen olayla ilgili sorularıma cevap ararsınız. Fark edemediklerinizi fark edersiniz. Duygu boşalımı yaşarsınız. Mesela, karşınıza aşırı öfke duyduğunuz eşinizi getiririm ve onunla içinizden geldiği gibi hiçbir kısıtlama yapmaksızın konuşmanızı, içinizi dökmenizi sağlarım. Onun tepkilerini de görürsünüz. Kendinize bir üst seviyeden bakarsınız. Burada ağlamak, bağırmak, küfretmek, yastıkları yumruklamak serbest… Sonra sizi o kişiyle isteklerinizi net bir şekilde ifade etmeniz yönünde konuştururum ve duygularınızın pozitife dönmesini sağlayacak birkaç meditasyon yaptırırım. Ve işte güzel bir başlangıca hazırsınız! Bu seansı gerçekleştirdikten sonra sizden 21 gün boyunca seans süresince yaptığımız olumlamaları tekrar etmenizi isterim. Zira, vücut ancak 21 günde tam temizlik yapabiliyor. Nötr olduğunuza emin olduktan sonra ve ne istediğinize gerçekten karar verdikten sonra ilişkilerinizde problem yaşadığınız kişiyle iletişime geçebilir ve çözüm sürecini başlatabilirsiniz.”
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*