Anasayfa / Çocuk Sağlığı / Neden Konsantrasyon Problemi Yaşarız

Neden Konsantrasyon Problemi YaşarızÖzellikle ders çalışırken konsantrasyonumuzu etkileyen bir çok neden vardır. Peki neden konsantrasyon problemi yaşarız? Elbette bir çok sebep var. Örneğin bunlardan birisi yatarak çalışmaktır. Çalışma mekânının durumu, çalışma pozisyonu çalışmaya olumlu şekilde yansımaktadır. Ders çalışırken belli bir düzen ve disiplin içerisinde çalışmalıyız. Mutlaka ders çalışma eylemini masada gerçekleştirmeliyiz. Başka herhangi bir yerde yapılması çalışmayı olumsuz etkileyecektir. Yumuşak yerlerde oturarak ya da yatar pozisyonda ders çalışmak dikkatin dağılmasına neden olacaktır. Uzanarak çalışmak ciddiyetsiz durumu ifade eder bu da çalışmalarımıza yansır.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


konsantrasyon
Diğer bir durum ise aile hayatının düzensiz olmasıdır. Öğrenci ailesi ile iyi ilişkilerde bulunması onun eğitim hayatına da yansıyacaktır. Çocuğun kendisini aile içerisinde değerli görmesi kendisini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Bunun yanında çalışma yönteminin bilinmemesi de konsantrasyon üzerinde etkili bir faktördür. Çalışırken belli bir metodumuzun olması gerekir. Plan yaparak nereden başlamamız gerektiğini ve nasıl ilerlememiz gerektiğini bilmeliyiz. Bu şekilde yapmazsak çıkış yolu bulamayız ve bocalamaya başlarız. Neden ve niye çalışmamız gerektiğinin farkına vararak işe başlaya bilirsiniz. Böylece öğrenmeniz kolaylaşacaktır ve yapmak istediğiniz işin farkına varacaksınız. Duygu kontrolü de çok önemlidir. Duygusal dengesizlik yaşayan kişiler davranışlarını kontrol etmekte zorlanırlar Bu da dikkati olumsuz etkilemektedir.

Yoğun bir çalışma içerisine girdiğinizde olaylara rasyonel yaklaşarak duygularınızı kontrol altında tutmanızı bilmeniz gerekir. Dağınık bir ruh halinden sıyrılarak rahatlamaya çalışın. Kendi içinizde çatışma yaşamayın ve kendinizle barışık olun. İstenilen şeylere ulaşmak için belli basamakları tırmanmak ve belli yolları aşmak gerekmektedir. Kendinizi sürekli telkinle motive edebilirsiniz. Telkin, diğer motivasyon yolları ve daha bir çok ilginç bilgiyi bulabileceğiniz sitemizi BURADAN inceleyebilirsiniz.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.