Anasayfa / Cilt Bakımı - Cilt Sağlığı / Neden Akne Temizleyiciler İşe Yaramıyor?

Neden Akne Temizleyiciler İşe Yaramıyor?NEDEN AKNE TEMİZLEYİCİLER İŞE YARAMIYOR?

Sivilcenin cilt yüzeyinin altında oluşma süresi 14 günken ciltte toplam var olma süresi 28 ila 35 gün arasındadır. Bu, cilt yüzeyimizi temizlesek bile süreç içerisinde deri altımızda hâlâ sivilcelere sahip olduğumuz anlamına gelmektedir. Üç-dört günde akneleri sileceğini iddia eden tüm ürünlerin neden sahte olduğunu bu sayede anlayabilirsiniz!

Aynı nedenle hoş görünmeyen noktaların tedavisi de yalnızca sorunun üzerini örtmektedir, aknenin kendisiyle savaşmak adına hiçbir etkide bulunmamaktadır. Benzoil peroksit, çay ağacı yağı ve diğer antiseptik karışımlar bazen yalnızca daha fazla tahrişe ve kabartılara neden olmaktadır.

Akne, cilt yüzeyinin altında haftalarca süren bozulmaya neden olmaktadır ve onu cilt yüzeyinden yok etmeye çalışmak, bir buz dağını eritmeye çalışmakla aynı şeye benzer (gerçek problem suyun altında yatmaktadır).

Geçmişte hangi akne temizleyicileri kullanmış olursanız olun, bunlar çamur maskesi, diş macunu, çay ağacı yağı, veya cilt yüzeyine uygulanan antibiyotikler de olsa cilt altında hâlihazırda oluşmakta olan ve yakın gelecekte ortaya çıkacak sivilceleri önleyemeyeceklerine eminim. Daha da kötüsü bu sivilce tedavi ürünlerinin çoğu içerikleri nedeniyle cilde zarar verebilmekte ve cildin akneyi doğal tedavi sürecine olumsuz etkide bulunabilmektedir. Hepsi olmasa da bu akne tedavi ürünlerinin çoğu kurutucu ve hassalaştırıcı bileşimlere sahiptirler. Cildinizdeki su miktarının azalmasına ve ayrıca cildinizin erken yaşlanmasına neden olurlar.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Akneyle ilgili bu formülleri tanıtırlarken bakterileri öldürecek, gözenekleri temizleyecek ve cildiniz daha iyi olacak gibi iddialı ifadelerde bulunsalar da bu söylemler bunu başaracakları anlamına gelmez. Sıklıkla akne aynı şekilde kalır ve tekrar ortaya çıkmaya devam eder, iyileşir, yine ortaya çıkar.

Vücut içindeki sistemlerin aşırı çalışması aknenin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bağışıklık sisteminiz zayıfladığında, iyileşme süreci yavaşladığından aknenin cildinize verdiği zarar daha da artmaktadır. Doğru bir akne tedavisi, önce bedeni toksinlerden arındırma, sinirleri yumuşatma, hormonları dengeleme ve bağışıklık sistemini güçlendirmeyle başlar.

Eğer yalnızca cilt yüzeyindeki aknelerle mücadele etmeyi sürdürür ve altında yatan tüm süreci göz ardı ederseniz, akne oluşumunun önüne asla geçemezsiniz ve bıraktığı izler sürmeye devam eder. Günlük cilt bakım rutininizin tüm basamaklarım adım adım takip ederek buz dağının yalnızca görünen tarafıyla uğraşmamış olursunuz, aknenin oluşturabileceği her katmandaki zararları engeller ve böylece oluşmalarını durdurur ve ortaya çıkmalarını engellersiniz.

Bizim için bir şans olan, bedenimizi doğru bir yöne kanalize etmek sandığımızdan daha kolaydır. Gerçekten de çok basittir. Herkes yapabilir, eğer bunu şimdiden anladıysanız cildinizi temizlemek için yeterince zekisiniz demektir ve bu sevimsiz zararlıları hayatınızdan çıkarmanın zamanı gelmiştir!
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.