Anasayfa / Beslenme / Ne yaparsan yap kilo veremiyorsan

Ne yaparsan yap kilo veremiyorsanMetabolizma dediğimiz büyük fabrika her an bozulmaya veya yosun tutmaya hazırdır. Bazen sistemi yediklerinde bazen kullandıklarınla ve çoğunlukta ise yaşadıkların ile bozarsın. Her birinden ayrı ayrı bahsedeceğim ama en içine girerek okuyacağın kısım duygular olacak.

kilo veremiyorum

Geçmişimizde yaşadığımız olumsuz duygular bugünümüzü dolayısı ile geleceğimizi belirler. Yani yaşanılan mutsuzluk veren duygular yeme davranışını bozduğu gibi gelecekte kilo aliminin devam etmesini ve sonrasında kiloyu kontrol altına almanın imkânsız hale geldiği evreyi oluşturur. Yani geçmişimiz günümüzü belirler. Bu aslında hayatın her noktasında vardır. Kilo vermeye karar verir fakat geçmişteki yaşanan olumsuz örnekleri ya da başarısızlıkları düşünür beynine başarısızlığı kodlarsın. Sen sen ol inanmayı seç, inandığının doğru olduğunu bilmeyi seç. Bir beslenme uzmanı iyi bir yol arkadaşı olmalı demiştim, işte tamda bu duyguların sonuçlarını kontrol edebilmeyi belki de bazen geçmişin kalıntılarını birlikte temizlemeyi kast etmiştim.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Hayatına bir bak, kilo alma sürecin evvelinde hastalıklar bile olsa mutlaka o hastalıkların altında genetik değilse eğer geçmişte yaşanan duygular vardır. Bizi hasta edende aslında duygularımızdır.

Mutlu olduğu için yiyen insan sayısı az ama üzüldüğü için ya da kızdığı için yiyen insan sayısı çoktur. Çözülemeyen sorunlar veya mutsuzluk duygusal açlık olarak ortaya çıkar fakat bundan da önemlisi kilo vermeye en büyük neden olan durum bu duyguların vücutta direnç oluşturmasıdır. Bu direncin altında hastalıklar ararız ya da benim metabolizmam yavaş deriz elbette bunlarda bir sebep olabilir ama bazen geniş bir endokrin taraması sonrası bile şu cevabı alabilirsin, metabolizmada herhangi bir sorun yok yan! kilo vermemen için hiçbir neden yok denebilir. İşte bu cevap ile daha da mutsuz hissetmen olasıdır. Aslında bu durum yüksek ihtimalle metabolizmana hükmeden sende bu dirence neden olan duyguların olduğunu gösterir.

Böyle bir durumda geçmişi taramak ve buna neden olan duygulardan kurtulup sabırla hareket etmek gerekir. Tabi şimdi iç sesin diyor ki nasıl kurtulurum o kadar kolay mı? Elbette kolay olmayacak, hayatta ne var ki çok kolay halledilen? Sadece bir adım at ve doğru yerde doğru yolla başla, buna gerçekten yüreğini koy! Göreceksin ki zaman içerisinde çorap söküğü gibi her şey çözülmeye başlayacak.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*