Anasayfa / Sağlık ve Hastalık Bilgileri / Nasırlar ve Siğiller

Nasırlar ve SiğillerNASIRLAR VE SİĞİLLER

Ayak tabanlarında olduklarında nasır olarak bilinirler. Hiç kimse nasırların neden ortaya çıktığını gerçekten bilmemektedir ve pek çok insan bunu deneyerek hayatını kazansa da hiç kimse ortadan kayboluşlarını önceden söyleyemez.

Nasır genellikle topuklarda oluşan, kalınlaşarak sertleştiği küçük bölgelerdir ve çoğu zaman acı verir. Ayak tabanları, parmaklar veya avuçlar gibi sürekli sürtünme ve basınca maruz kalan bölgelerdeki deri hücreleri, kendilerini sürekli yeniden oluşturulup dericiyi kalınlaştırır ve nasıra neden olurlar. Nasırın acısı sinir uçlarının üzerindeki basınca bağlıdır. Özellikle acılı bölgeler pediastristler ve ayak bakımı uzmanları tarafından tedavi edilmelidir; ancak sürtünmeyi sağlayan nasırlar ve nasırlaşmalar kendilerini yok edebilirler.

Derinin en üst tabakasının en üst tabakasının meydana getirdiği tümseklerdir ki, çoğunlukla ayağa uymayan ayakkabıdan olur. Bir de ayak parmakları arasında çıkan köksüz, yumuşak nasır cinsi vardır. Bunlar çok acır ve her şeyden evvel, vücut sağlığının bozukluğunda ileri gelir. Yumuşak nasırlar ayağı çok terleyenlerde bilhassa görüldüğü için ayak temizliği, çok itina ister.

Nasır ve Siğillere Yönelik Kainat Şifahanesinden Pratik Bitkisel Formüller

ince bir parça muz kabuğu soyun, yumuşak kısmı aşağıda kalacak şekilde nasırın üzerinde gece boyunca bırakın. Bunu haftada en az bir kere yapın.

Saf limon suyu veya içine 2 limon kabuğu eklenmiş sirke eritilerek bir önceki yönteme basit bir alternatif oluşturulabilir.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Siğillerinizi sarımsakla da ovalayabilirsiniz.
Bir soğanı ortadan ikiye bölün, bir yarısının içini oyun ve kaba deniz tuzuyla doldurun. Çözülene kadar bekleyin ve bu sıvıyı mümkün olduğu kadar sık siğilin üzerine sürün.

Nasırları, içlerinde herhangi bir iltihap varsa çıkarmak için, ezilmiş sarımsak veya taze soğanla ovun.

Ayaklarınıza sinirotu yapraklarıyla masaj yapmak veya ayaklarınızı meşe kabuğunu kaynatarak hazırladığınız suda ıslatmak, deriyi güçlendirecektir ve bu da etkili bir nasır önleyici tedavi olacaktır.

Ağrılı sert deriyi rahatlatmak için; ayaklarınızı 5 mİ lavanta yağı eklenen bir leğen suda bekletin. Kuruladıktan sonra badem yağına karıştırılmış biraz lavanta yağıyla (bir tatlı kaşığı badem yağına beş damla lavanta yağı)masaj yapın.

Domatesi kesip nasırın üzerine koynunuz. Nasır yumuşayacak ve yerinden çıkacaktır.

Karnıyarık tohumu kaynatıp lapa haline getiriniz. Nasırı sökmeye iyi gelen bu ilaç, çıbanları yok etmek içinde kullanılır.

Bir kuru incir alınız. Kesip üstüne kına dökünüz. Böyle incirci üç akşam nasırın üzerine koyunuz. Nasır yok olacaktır.

Nasır İçin Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular Ametist. Mor rengi, sümbül ve lavanta kokusu kullanılabilir.

Kozmik Yaşam Merkezi’nden Öneriler

Alfa alfa + sarımsak ekstraktı + zeytin yaprağı ekstraktı + çay tohumu yağı + badem yağı + manyetik ayak tabanlığı bitkisel destek ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir.
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.