Anasayfa / Sağlık Haberleri / Mobil Sağlık Popülerleşiyor

Mobil Sağlık PopülerleşiyorMOBIL SAĞLIK POPÜLERLEŞİYOR

2010 YILINDA 1.7 MİLYAR DOLAR BÜYÜKLÜĞÜNDE OLAN GLOBAL MOBİL SAĞLIK UYGULAMALARI PAZARININ 2014 YILI İTİBARİYLE 4.1 MİLYAR DOLAR BÜYÜKLÜĞE ULAŞMASI BEKLENİYOR. 2015 YILINDA MOBİL SAĞLIK UYGULAMALARINI KULLANANLARIN SAYISININ 500 MİLYONU ASMASI ÖNGÖRÜLÜYOR. ECZACIBAŞI SAĞLIK HİZMETLERİ BU ALANDAKİ YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

2001 yılında ‘evde bakım’ alanında hizmet vermeye başlayarak faaliyete geçen Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, tedavisini evinde sürdürmek isteyen hastalara sunduğu, ‘Evde Sağlık ve Bakım’ çözümleriyle Türkiye’nin ilk kurumsal olarak hizmet veren kuruluşu olarak dikkat çekiyor. Şirketin hizmet alanları arasında evde bakım ve sağlık, anne ve bebek bakımı, işte bakım, hastalık yönetimi programlan ve ‘Tele Sağlık’ yer alıyor. Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Anıl Sugetiren, online sağlık hizmetleriyle ilgili şu bilgileri aktarıyor: “Sağlık, inovasyondan en fazla yararlanan sektörlerin başında geliyor. Berg Insight’ın son dönemde yayınladığı bir rapora göre 2012 yılında 1 milyon dolayında olan mobil teknolojili sağlık cihazı sayısının 2017’de 7.1 milyona çıkacağı öngörülüyor.

Öte yandan, Technavi’nin araştırmasına göre 2010 yılında 1.7 milyar dolar büyüklüğünde olan global mobil sağlık uygulamaları pazarının 2014 yılı itibariyle 4.1 milyar dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor. 2015 yılında mobil sağlık uygulamalarını kullananların sayısının 500 milyonu aşması öngörülüyor. Tüm dünyada, sağlıkta teknolojik çözümlerin, bireylerin vazgeçilmez yol arkadaşı olması gerektiği bir döneme girdik. Kronik hastalığı olan bireylerin izlenimi, bir sağlık ekibinin koordinasyon içerisinde çalışmasını ve çok yönlü değerlendirmeler yapılmasını gerektiriyor.Sağlıklı ve hızlı zayıflamak, sağlıklı doğal güzellik bakım listesi için tıklayınız.


Bu özelliklerinden dolayı, kronik sağlık yönetiminde, mobil sağlık bilgi tek-nolojilerinin altyapısının oluşturulması ve bunların etkin kullanımı, komplikasyonları azaltacak. Biz de Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri olarak, ‘Tele Sağlık’ olarak adlandırdığımız çözümlerimizle teknoloji-sağlık entegrasyonunu sağladık ve bu yeni dönemde yerimizi aldık. Yolumuza hayatları daha da kolaylaştıracak sağlık çözümleri üreterek devam edeceğiz.”

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ ARTACAK

Anıl Sugetiren, evde bakım ile ilgili şu açıklamaları yapıyor: “2001 yılında bu sektöre girdiğimizde Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri, toplumun tanımadığı ve bilmediği yeni bir kavramdı. Yalnız toplumu bilinçlendirmek için değil, sağlık hizmetleri sektörünün de yani özel hastanelerin, yönetimlerinin, hekimlerin, hemşirelerin evde bakım hizmetlerini tanıması ve kendilerine rakip değil bütünleyici bir hizmet alanı olduğunu anlamaları için çaba harcadık. O dönemde bizim dışımızda bu hizmeti veren başka kurumsal bir kuruluş bulunmuyordu. Bugün ise yaklaşık 40-50 milyon dolarlık bir sektör oluşmuş durumda. Nüfusun yaşlanmasıyla kronik hastalıklarla birlikte yaşlılığa bağlı hastalıklar da artacak. Dolayısıyla, evde sağlık hizmetlerine daha çok ihtiyaç duyulacak ve ilerleyen yıllarda evde sağlık hizmetlerinin önemi daha da artarak pazar büyüyecek.”

TELE SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM EDECEK

Eczacıbaşı Sağlık Grubu olarak yenilikçi, büyümeye açık,hem hastaların hem de sağlıklı yaşamak isteyenlerin yaşam kalitesini artıracak, bu tür yenilikçi projelerin her zaman öncelikli hedefleri arasında yer aldığını söyleyen Anıl Sugetiren sözlerini şöyle tamamlıyor: “2013 yılında hastalarımızı uzaktan izleme, kontrol etme ve müdahale etme olanağı sunacak sistemlere yatırımlarımız sürecek. Bununla ilgili altyapı çalışmalarımıza geçtiğimiz yıl başlamıştık. Buyıldabualana yatırım yapmaya devam ediyoruz. Birbiri ardına yapacağımız lansmanlarla ‘Tele Sağlık’ alanında ilkleri gerçekleştiriyor olacağız.”
Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*